'Kotunda İyilik Var Projesi' tüm hızıyla sürüyor

Denizli’de başlatılan 'Kotunda İyilik Var Projesi' tüm hızıyla sürerken, projenin son katılımcıları metrelerce kuyruk oluşturarak kotları ile iyilik yapmak isteyen yüzlerce minik öğrenci oldu.

'Kotunda İyilik Var Projesi' tüm hızıyla sürüyor

Gerçekleştirdiği çevreci projelerle farkındalık oluşturan Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nin 14Ekim’de başlattığı, ‘Kotunda İyilik Var’ Projesi sürüyor. Geri dönüşüm farkındalığını artırmak ve yeni nesillere örnek olmak adına 27 Ekim’e kadar sürecek proje kapsamında kullanılmayan kot ve kanvas pantolonları zemin katta bulunan etkinlik alanında toplayıp, ziyaretçilerine kot alışveriş çantası olarak geri kazandırmaya devam ediyor.

Çantalardan kalan parçalardan ise Denizli'deki okullar için doğayı seven kalemlikler dikiliyor. Çantasını getirip dönüştüren her ziyaretçi, proje kapsamında eğitime de destek vermiş olacak. AVM, hedeflenen 5 bin adet kalemliği kırtasiye malzemeleriyle dolu şekilde Denizli’de eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edecek. Kampanyanın son katılımcıları kentteki okullarda eğitim gören ana okulu ve ilk okul öğrencileri oldu. Ellerinde kot ve kanvas pantolonlar ile öğretmenlerinin gözetiminde AVM’ye gelen minikler, önce pantolonlarını proje için bağışladı. Ardından çanta ve kalemlik dikimini izledi. Kampanya ile ilgili kot parçalarının üstüne duygu ve düşüncelerini yazarak Dev Çanta iskeletinin üzerine bağladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER