Kovanoluk’ta halı saha inşaatı başladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu ile imzaladığı protokol kapsamında ilçeye kazandırılan spor yatırımlarından biri daha hayata geçiriliyor. Kovanoluk Mahallesi’nde halı saha inşaatına başlandığını açıklayan Başkan Şevik, “Halı saha şimdiden mahallimize hayırlı olsun” dedi.

Kovanoluk’ta halı saha inşaatı başladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu ile protokol imzalamıştı.

Protokol kapsamında, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nca finanse edilen ve Buldan Belediyesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen, ilçe stadyumu ile Yenicekent Stadyumu’nun yenilenmesi, 5 halı saha, 5 basketbol sahası ile gençlik merkezi olmak üzere toplam 8 milyon TL’lik spor yatırımları bir bir hayata geçiriliyor.

Spor yatırımları kapsamında Kovanoluk Mahallesi de halı sahaya kavuşuyor.

Projenin yüklenici firma tarafından inşaatına başlanan halı sahanın şimdiden mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Şevik, “Protokol kapsamında ilçemize yapılması planlanan spor yatırımları hızla devam ediyor. İlçe Stadyumu ile Yenicekent Stadyumu yenileme çalışmaları ile birlikte Helvacılar Mahallemizdeki halı saha inşaatında da sona gelindi. Kovanoluk Mahallesi’nde başlanan halı saha en kısa zamanda tamamlayarak, mahalle gençlerimizin hizmetine sunucağız. Halı saha şimdiden mahallimize hayırlı olsun” dedi. Öte yandan gençlik merkezi ihalesinin de yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Şevik, “Gençlik Merkezi ihalesi tamamlandı, yer teslimini yaptık. Sarıoğlu İnşaat tarafından yapımına en kısa zamanda başlanılacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER