Köy enstitülerinin 82. kuruluş yılı kutlandı

Merkezefendi Belediyesi, köy enstitülerinin kuruluşunun 82. yılı anısına Eğitim-İş, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği ve EĞİT-DER işbirliğinde etkinlik düzenledi.

Köy enstitülerinin 82. kuruluş yılı kutlandı

Merkezefendi Belediyesi, Türkiye'ye özgü bir eğitim projesi olan köy enstitülerinin kuruluşunun 82. yılı anısına Eğitim-İş, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği ve EĞİT-DER ile birlikte etkinlik düzenledi.

Merkezefendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe; CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Işık Kodal Kurt, Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Denizli Temsilcisi Ayşegül Odabaşıoğlu, Köy Enstitüsü mezunu emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluşları, dernek yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Yücel'in Çiçekleri isimli belgesel gösterimi ve Ayşe Gedizlioğlu’nun şefliğinde Mandos Mandolin dinletisi büyük beğeni topladı, halk dansları gösterisi de etkinliğe renk kattı. Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Aramızda köy enstitülerinden de sevgili büyüklerimiz var. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren her etkinliğimizi odalarımızı, derneklerimizi paydaş yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Katılımız bize güç verdi destek verdi. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi de kutluyorum” dedi. Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Denizli Temsilcisi Ayşegül Odabaşıoğlu, “82. yılımız, köy enstitüleri bayramımız kutlu olsun. Aynı zamanda biz burada, eğitim platformu oluşturduk, Eğitim-İş, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği, Eğit-Der, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneğiyle beraber bugün burada buluştuk. 82. yılımız kutlu olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER