Köyde yaşamak isteyenlere proje desteği

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaşması ve kırsalda gelirin arttırılması yönünden köyden kente göçün önlenmesi amacıyla hayata geçirilen ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Köyde yaşamak isteyenlere proje desteği

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi Müdürlüğü görevlileri tarafından ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesinin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Proje kapsamında kent genelinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaşması, kırsal alanda gelir kaynaklarının arttırılması, köyden kente göçün önlenmesi amacıyla uygulanacak olan proje kapsamında Denizli Valiliği ve Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile çalışmalar başlatıldı. Proje doğrultusunda yapılacak iş ve işlemler ile uygulama talimatı hükümleri hakkında Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Ali Uzakgider ve proje teknik elemanları tarafından ilçe müdürleri ile projede görevli personellerin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

PROJE BAŞVURU TARİHLERİ VE YERLERİ AÇIKLANDI

“Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” Projesi Denizli genelinde başvuruları 03 Mayıs 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında ilçe müdürlüklerine yapılacağı açıklandı. Proje sayesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaşması ile kırsal bölgede yaşayanların geliri arttırılması açından yardımcı olurken, köyden kente göçünde önlenmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştirileceği belirtildi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER