Köylülerin telefonla imtihanı

Denizli'nin Kale ilçesine bağlı Kırköy mahallesinde cep telefonlarının çekmemesi mahalle sakinlerini değişik yöntemler uygulamaya itiyor. Kırköy Muhtarı Hasan Abır mahalle sakinlerinin cep telefonu ile konuşmak için adeta cambazlık yaptığını söyledi.

Köylülerin telefonla imtihanı

Denizli'nin Kale ilçesine bağlı Kırköy mahallesinde cep telefonlarının çekmemesi mahalle sakinlerini değişik yöntemler uygulamaya itiyor. Kırköy Muhtarı Hasan Abır mahalle sakinlerinin cep telefonu ile konuşmak için adeta cambazlık yaptığını ve yüksek yerlere, tepelere ve hatta köyde bulunan su tankerlerinin üstüne dahi çıktığını söyledi.

Yaklaşık beş yüz kişinin yaşadığı Kırköy Mahallesi’nde imamlık yapan Ali Yıldız köyün adeta “batının mahrumiyet bölgesi” olduğunu belirtirken, Muhtar Hasan Abır ise tüm yetkililere ulaştıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Muhtar Hasan Abır, “Konuyla ilgili hiçb sonuç alamadık. Telefonla konuşmak için adeta cambazlık yapıyoruz. Umarım bu sesimizi bir GSM firması duyar" dedi.

Köy İmamı Yıldız, "Köyümüz 500 kişiden oluşuyor. Çevre köylerle beraber bu rakam 10 bini buluyor. Köyümüze yapılacak bir baz istasyonu çevre köylerle beraber 10 binin üzerinde aboneye hizmet verecek" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER