“KUBİLAY ONURUMUZ, LAİK CUMHURİYET YOLUMUZDUR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 88 yıl önce Menemen’de gericiler tarafından şehit edilen Asteğmen Kubilay için anma mesajı yayınladı.

“KUBİLAY ONURUMUZ, LAİK CUMHURİYET YOLUMUZDUR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 23 Aralık 1930 tarihinde Menemen’de gericiler tarafından şehit edilen Asteğmen Kubilay için anma mesajı yayınladı. CHP Genel Başkan Yarımcısı ve Denizli Milletvekili Karaca mesajında, “Cumhuriyet tarihinin en kara sayfalarından biri olan Menemen Olayı ve Asteğmen Kubilay’ın eli kanlı yobazlarca 1930 yılının 23 Aralık’ında şehit edilmesi hafızalarımızdaki yerini koruyor. Menemen’de Cumhuriyete kastedenlerin, laikliği hedef alanların kalkışması karşısında; Cumhuriyetin neferi asteğmen Kubilay’ın göğsünü siper ederek vatan yolunda canını feda edecek cesaret ve kararlılığı göstermesi, hepimizin onurlu mirasıdır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne içeride ve dışarıdaki düşmanları; Kurtuluş Mücadelesini özveriyle sürdüren Anadolu halkının ve bu yolda canlarını feda eden şehitlerimizin ve bize cumhuriyeti armağan eden Atatürk’ün aziz hatıralarına saldırma gafletinde bulunmuştur.

İrticaya, gericiliğe, Cumhuriyet düşmanlarına geçit vermemek için mücadelemizi bir arada sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yılmaz savunucuları, laik ve demokratik bir ülkenin onurlu yurttaşları olarak şehit asteğmen Kubilay’ı şehit eden karanlık zihniyetin taşıyıcısı olan Cumhuriyet düşmanlarının sinsi girişimlerinin karşısında dimdik ayaktayız. Tarih kitaplarından Kubilay’ın adını çıkarmaya, gelecek nesillere gerçek yurtseverleri unutturmaya çalışanlar bilmelidir ki, hepimiz birer Kubilay’ız. Hepimiz, bize bırakılan Cumhuriyetin değerinin farkında, ona sahip çıkma kararlılığı ve azmiyle mücadele etmeye, karanlığa geçit vermemeye kararlıyız. Katledilişinin 88. Yılında şehit Asteğmen Kubilay ve Cumhuriyet yolunda can veren şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Kubilay onurumuz, laik cumhuriyet yolumuzdur.” dedi.

UMUT  AYANA

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER