Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Denizli’ye geliyor

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kemal Kaya’nın ‘Pamukkale Ağlıyor, Bakanı Yok’ başlıklı köşe yazısı büyük ses getirdi. Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın Ocak 2013’te Bakanlığı bırakmasından ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu akşam Denizli’ye geliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Denizli’ye geliyor

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kemal Kaya’nın ‘Pamukkale Ağlıyor, Bakanı Yok’ başlıklı köşe yazısı büyük ses getirdi ve Denizlili politikacıları harekete geçirdi. Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın Ocak 2013’te Bakanlığı bırakmasından ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu akşam Denizli’ye geliyor.

Bakan Ersoy’un Denizli’ye gelişini AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu. Başkan Filiz, açıklamasında; “Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, 27 Mart Çarşamba Günü akşam saatlerinde ilimizde olacak. Pamukkale’de turizm sektörü temsilcileri ile bir araya gelecek. Denizli’deki turizmin gelişmesine yönelik konuların istişare edileceği toplantıda sektör temsilcilerinin talep ve şikâyetlerini de dinleyecek olan Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Pamukkale’de gerçekleştirilecek olan toplantıdan sonra ilimizde konaklayacak. 28 Mart Perşembe Günü bir dizi ziyaretler gerçekleştirecek ve çeşitli temaslarda bulunacak. Bakanımız programa; Pamukkale’de ki ören yerleri, müze ve antik kent ziyaretleri ve dört mevsim cazibe merkezi haline gelen; Ege'nin en uzun teleferiğine sahip Türkiye'de ise eşi benzeri olmayan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyareti ile devam edecek ve öğleden sonra da ilimizden ayrılacaktır” dedi.

“TÜRKİYE TURİZMİNDE DAHA ÇOK SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ”

Türkiye’nin önemli kış turizmi destinasyonlarının başında gelen Denizli’de, termal turizmi daha da geliştirmek ve bunun yanında yazın gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak, böylelikle turizmi 12 aya yaymak istediklerini ifade eden Başkan Filiz; “Bunun için yerel yönetimlerimiz çalışıyor. Bakanımızın bu ziyaretiyle turizm sektörü temsilcilerini bir araya getirerek, Denizli Kültür ve Turizmine ne gibi katkılar sağlanabilir, bunları istişare edeceğiz. Türkiye turizminde daha çok söz sahibi olmak istiyoruz. İlimizi ziyaret edecek Bakanımızı burada görmekten dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221