“Kuraklıklarla mücadele çalışmalarımız devam ediyor”

Denizli’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Kuraklıklarla mücadele çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Kuraklıklarla mücadele çalışmalarımız devam ediyor”

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Denizli’ye yaptığı yatırımlarla devasa projeleri hayata geçiriyor.

Depolama, sulama ve toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak, vatandaşları ve tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak, hidroelektrik enerji santralleri ile ülkemizi dışa bağımlı olmaktan kurtarmak için tüm gücüyle çalışan DSİ, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla suyun her damlasına sahip çıkıyor.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız; “Bozkurt İlçesi’nde yapımı tamamlanan Cumalı Suni Besleme tesisi ile 5 bin 480 dekar zirai arazimiz daha sulamaya açılmıştır. Dünyada yaşanan kuraklıktan maalesef ülkemizde etkilenmiş ve barajlarımız yeterli su seviyelerine ulaşamamıştır. DSİ olarak son 18 yılda inşa ettiğimiz baraj ve göletler sayesinde kuraklık daha az hissedilmiştir. Bunlara ek olarak ARGE’leri tamamlanan Suni Besleme Projelerimizi ivedi olarak hayata geçirerek; süratle çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Proje aşamalarını tamamlanan Yeraltı Depolamaları ile de önümüzdeki yıllarda yaşanabilecek kuraklıklardan çiftçilerimizin zarar görmesinin önüne geçeceğiz. Kuraklıklarla mücadele çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER