KUR'AN KURSU KADIN ÖĞRENCİLERİ MEZARLIĞI AĞAÇLANDIRDI

KUR'AN KURSU KADIN ÖĞRENCİLERİ MEZARLIĞI AĞAÇLANDIRDI

Denizli'nin Çivril İlçesi’nde, Kur'an Kursuna giden kadınlar, mezarlığı ağaçlandırdı. Çivril ilçesi Ömerli Mahallesi’nde Kur’an Kursu’na giden 30 kadın, mahalle kabristanlığına 80 adet çam ağacı dikti.

Etrafı çit ile çevrilen mezarlığa 80 çam fidanı diken kadınlar, fidan bulmaları halinde mezarlığın etrafına tamamen çiçek ve ağaç dikmek istediklerini belirtti. Ağaç dikmekten mutluluk duyduklarını belirten kadınlar, “Mezarlığın etrafına çam ağacı diktik ama çok yetersiz kaldı eğer daha fazla ağaç fidanımız olsa ve farklı çiçekler olsa mezarlığımızı güzelleştirmek istiyoruz” dedi.
Mahalle mezarlığının temizlenmesinden sonra kabristanlığı ağaçlandırmak istediklerini ifade eden Ömerli Mahallesi Muhtarı Göker Yılmaz, “Mezarlığımızın bakımı için istek ve taleplerimiz oldu. Taleplerimize cevap verilmesinin ardından mezarlığımızı tel ile çevrilmesine ve kapı takılmasına destek olundu. Bizde mezarlığımızın daha yeşil ve güzel görünmesi için Kur’an kursuna giden kadınlar ile birlikte çam fidanı tedarik ederek elimizden geldiğince mezarlığımızı yeşillendirmeye çalıştık” dedi.
Kur’an Kursu öğrencilerinden Ümmühan Yılmaz’da Kuran Kursunda öğretici hocanın ağaç dikmek ve Peygamberimiz (SAV) ağaca verdiği önemi öğrendikten sonra kursa gelen 30 kadın ile muhtarın ağaçlandırma çalışmasına yardımcı olduklarını belirterek, “Hocamız bize ağaç dikmenin fazilet ve önemini anlattı, biz de buraya ağaç dikmeye geldik. Mezarlığımızın etrafı tel ile kapatıldı, biz de telin kenarına çam ağaçları diktik.” (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER