KURBAN ALMAK İÇİN SON GÜNÜ BEKLEMEYİN

KURBAN ALMAK İÇİN SON GÜNÜ BEKLEMEYİN

Vatandaşlarınkurban almak için son günü beklemelerinin yanlış olduğunu belirten hayvansatıcıları, ellerindeki hayvanları son güne bırakmadan satmayı planladıklarınıve hayvan almak için son günü bekleyenlerin elleri boş dönebileceğini dilegetiriyor. 

KurbanBayramı arefesinde kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarınöncelikli tercihi küçükbaş hayvanlardan yana olurken; Kurban satışı içinkurulan pazarlarda bayramın 1. günü hayvan kalmayacağı tahmin ediliyor.

Sağlıklı oluşu ve fiyatlarının uygunluğundan ötürü bu yılkurbanlık seçiminde küçükbaş hayvanlar öne çıktı. Geçtiğimiz yıla yakınseyreden fiyatlardan dolayı aileler kurbanlıkta tercihlerini koyun ve keçidenyana kullandıkları gözleniyor.

Denizli’de kurulan hayvan pazarında, KurbanBayramı’na sayılı günler kala kurban pazarlıkları tüm hızıyla sürüyor. KurbanBayramı için kurbanlık alacak vatandaşlar, bütçelerine göre bir kurbanlıkalabilmek için satıcılarla kıran kırana pazarlığa tutuşuyor. Pazarlıktaanlaşamayan vatandaşlar ise kurbanlık fiyatlarının düşeceği ümidiyle son günübekliyor.
 

Kurbanlık fiyatlarında geçen seneye oranla birartış yaşanmadığını dile getiren hayvan satıcıları, “Çoğu vatandaş, kurbanlıkfiyatlarının düşeceğini düşünerek kurbanlık almayı son güne erteliyor. Bencebunu düşünen vatandaşlar bir an önce gelip hayvanlarını alsın. Çünkühayvanlarımızı son güne bırakmadan satıp gitmeyi düşünüyoruz. 
Songünü bekleyenler eli boş dönebilirler” dedi.

SONGÜNE KALMAYIN!

Kurban pazarlarında küçükbaş hayvanlara yoğun talep olduğunukaydeden hayvan satıcıları kurbanlık alımında son güne kalmamaları konusunda davatandaşları uyardılar. Çevre illerden Denizli’ye gelen yetiştiricilerinellerindeki hayvanların büyük kısmını sattıklarını kaydeden hayvan satıcıları;‘‘Uzak illerden gelen koyun ve keçi yetiştiricileri mallarını bitirmek üzere. Kurbanlıkiçin küçükbaş tercih edecek vatandaşlarımız bayramın 1. gününe kalmadanalışverişlerini yapsınlar.’’ şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER