Kurban Bayramı telaşı başladı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Denizli’nin en hareketli merkezlerinden Bayramyeri ve Çınar’da alışveriş yoğunluğu yaşanıyor.

Kurban Bayramı telaşı başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Denizli’de de Kurban Bayramı nedeniyle çarşılarda alışveriş telaşı başladı. Bayram alışverişi yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen Bayramyeri ve Çınar bölgesi, hareketli günlerinden birini yaşıyor. Özellikle işlek semtlerde bulunan dükkanlardaki yoğunluk dikkat çekiyor. Bayrama günler kala oluşan yoğunluktan ise satıcılar memnun. Bayram hazırlıklarını tamamlama telaşı içerisinde olan Serhat Güngül, bayramın sadece kendilerine değil çocuklar için de önemli olduğunu söyleyerek, “Kurban Bayramı telaşlı olur. Kurban Bayramı bizim büyük bayramlarımızdan biri. Herkes alışverişini yapıyor. Kurban Bayramı en masraflı bayramlardandır. Biz de ihtiyacımız kadar yaptık. İnşallah kanımızı da akıtacağız. Aslında bu Kurban Bayramı’nda hayvanların etini nasıl pişireceğiz diye düşünüyorum. Eksiklerimiz az kaldı tamamlıyoruz. Bayram çocuklar içinde çok önemli olduğu için onlarda kıyafet aldık” dedi.

“Bizim yüzümüz bayramlarda gülüyor”

Bayramın gelişine en çok sevinenlerin arasında yer alan esnaflar tüm hazırlıklarını sürdürüyor. Bayramda etin yanında bir diğer rağbet gören ürünleri arasında yer alan tatlı ve şekerler, satıcıların yüzünü güldürmesi bekleniliyor. Kentte bayram hazırlıklarını tamamlayan Turgut Yamaç, “Kurban Bayramı geldi, çikolata ve şekerlerimizi de hazırladık ve çok güzeller. İnsanlarımız etle birlikte şekere de rağbet gösterecek. Bizim yüzümüz bayramlarda gülüyor. Esnaf olarak inşallah yüzümüz gülecek” diye konuştu. Fesih Dökat da, “Şu anda bayram telaşındayız. Her taraf tıklım tıklım dolu. İnsanlar alışverişini yapıyor. Bayram telaşıyla birlikte gelen güzelliklerde var. Herkesin elinde poşet poşet hazırlık var. İnsanlarımız yaklaşan bayramdan dolayı mutlu ve umutlu. Biz de bu mutluğu bayramda yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER