Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeniden toplanacak. Gözler kritik toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Kurban Bayramı’na günler kala kısıtlama olup olmayacağına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Toplantıda koronavirüse karşı hangi önlemlerin alınacağı, Libya ve terörle mücadele gibi konular ele alınacak. Gözler kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

OKULLARLA İLGİLİ YOL HARİTASI DEĞERLENDİRİLECEK

Koronavirüsün en çok etkilediği alanlardan biri olan eğitim ile ilgili son gelişmeler masaya yatırılacak. Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk çalışmaları aktaracak, görüşleri alacak. Okullar ile ilgili yol haritası kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek.

KURBAN BAYRAMI TOPLANTININ EN SICAK GÜNDEMİ

Kabine Toplantısı’nın en sıcak gündemi ise Kurban Bayramı olacak. Koronavirüs salgını sürerken, Kurban Bayramı’nda alınacak önlemler vatandaşın da en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Kabine Toplantısı’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile mücadelede gelinen son noktayı anlatacak, Bilim Kurulu üyelerinin görüşlerini aktaracak.

KURBAN BAYRAMI’NDA KISITLAMA OLACAK MI?

Kurban Bayramı’nda sokak kısıtlaması veya seyahat kısıtlaması gibi uygulamaların hayata geçirilmesi beklenmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce bu konuda yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’nda bu tarz önlemlerin kolay olmadığını söylemişti. Erdoğan, gündemlerinde olmadığını belirtirken, yine de Bilim Kurulu ile istişare edileceğini vurgulamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Gözlerin çevrildiği Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında açıklamalarda bulunacak. Erdoğan alınan kararları kamuoyu ile paylaşacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211