Kurban Yardımları İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Kurban Bayramı’nda Türk Kızılayı tarafından vekaletle kesilen kurbanlıklardan elde edilen kıyma ve kavurmalar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere muhtarlara teslim edildi. Denizli’de ilk etapta 4 bin kavurma dağıtılacak.

Türk Kızılayı’na verilen kurban vekaletlerinin bir kısmı konserve haline getirildi. Kurban Bayramı’nda kurban vekaletini Türk Kızılay’ına veren vekalet sahipleri için kurbanlar veterinerlerin, din görevlilerinin ve noterin huzurunda kesildi. Kesilen etler, Et ve Süt Kurumu depolarında kavurma haline getirildi. Kavurma haline getirilen konserveler Türk Kızılayı Genel Merkez tarafından şubelere dağıtılmaya başlandı. Türk Kızılayı Genel Merkez tarafından Denizli’ye gönderilen içinde kavurmanın bulunduğu 4 bin konserve, kentteki ihtiyaç sahibi aileler dağıtmak üzere mahalle muhtarlarına teslim edildi.

MUHTARLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAK

Konserve dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Bu seneki kurbanlık bağışı 300’ün üzerinde oldu. Güzel bir rakama ulaştık. Kesilmiş olan kurbanlıklarımız, kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek, kavurmalar yapılıp, konservelendi. Bu kavurmaları mahalle muhtarlarımız ihtiyaç sahiplerine ulaştırsınlar diye burada bir araya geldik. Muhtarlarımız mahallelerinde belirledikleri yoksul ailelere tek tek dağıtımı yapacak. İlk parti olarak 4 bin adet konservemiz geldi. Kuşbaşı ve kıyma haline getirilen kavurma konservelerimiz şubemize gelmeye devam edecek. Bize gelen konserveleri de biz muhtarlara onlar ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklar. Kurban vekaletini Türk Kızılayı’na bağışlayan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim bağışlarını kabul eylesin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211