KURSİYERLERE SERTİFİKALAR VERİLDİ

Merkezefendi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı bir ilki gerçekleştirdi. Engelli, eski hükümlü, eşi cezaevinde veya eşinden boşanmış, Kadın Konuk Evi’nden ayrılmış, sosyal yardımlardan faydalanan ve hayata tutunmaya çalışan kişilere kendi işlerine sahip olabilmeleri için düzenlenen Girişimcilik Kursu’na katılan 100 kişiye sertifikaları verildi.

KURSİYERLERE SERTİFİKALAR VERİLDİ

Merkezefendi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı bir ilki gerçekleştirdi. Vakıf tarafından engelli, eski hükümlü, eşi cezaevinde veya eşinden boşanmış, Kadın Konuk Evinden ayrılmış, sosyal yardımlardan faydalanan ve hayata tutunmaya çalışan kişilere kendi işlerine sahip olabilmeleri için düzenlenen Girişimcilik Kursu düzenlendi. Kursa katılan ve kursu başarıyla tamamlayan 100 kişiye sertifikaları verildi. Merkezefendi Kaymakamlığı Konferans Salonunda düzenlenen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, KOSGEB Denizli Müdürü V. Aziz Acar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Merkezefendi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sevtap Nebiçavuşoğlu, İlçedeki Kurum Müdürleri ile kursiyerler ve yakınları katıldı.

“DEVLETİMİZ SİZLERE BİR ANAHTAR VERİYOR”
Düzenlenen törende konuşma yapan Denizli Valisi Hasan Karahan, “Güzel bir projeyi İŞKUR, KOSGEB ve Merkezefendi Kaymakamlığımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Devletimiz sizlere bir anahtar veriyor, bir imkân sağlıyor. Bunu kullanacak olan sizlerin gayreti ve bundan sonraki azmi ve kararlılığıdır. Bu Girişimcilik Kursu’nu bitirip sertifikayı almaya hak kazanan arkadaşlarımız, işin önemli bir kısmını tamamladı. Bundan sonra vakıflarımızın, İŞKUR’un ve KOSGEB’in sağladığı destekle inşallah hayatınızı kendi kazancınızla kendi gayretlerinizle devam ettireceksiniz. Hem kendiniz ekmek yiyecek hem de başkalarına istihdam sağlayarak, başkalarının rızkına da vesile olacaksınız. İnşallah örnek bir proje olacak. Türkiye çapında da ilk defa uygulanan bir proje olması açısından da önemli bir proje. İnşallah ardı da gelir. Şimdiden hayırlı olsun. Allah’ım güzel bereketli kazançlar versin diyerek hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER