KURŞUNOĞLU: SORUNLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

KURŞUNOĞLU: SORUNLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Kamu-Sen Denizli İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Rayif Kurşunoğlu, fedakarca görev yapan ağız ve diş sağlığı çalışanlarının sorunlarına çözüm beklediğini söyledi.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Kamu-Sen Denizli İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Rayif Kurşunoğlu, Diş Hekimleri Günü ve Ağız ve Diş Sağlığı Çalışanları Haftası’nı kutladı. Kamu ve özel sektörde görev yapan ve sayıları 50 bini bulan ağız ve diş sağlığı çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilmesi, taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini ifade eden Kurşunoğlu, “İçinde bulunduğumuz haftada bu amaçla atılan adımların olmasını temenni ederiz. Ağız ve diş sağlığı çalışanları, yoğun iş yükü, çalışma koşullarının çalışan sağlığını tehdit ettiği ortamlar, performans ödemelerinde yaşanan sürekli geri ye gidişler gibi sorunlarla uğraşmaktadırlar. Türkiye’de toplam 26 bin 674 diş hekimi görev yapmaktadır. Bunlardan 9125’i Sağlık Bakanlığı’nda görevlidir. Sadece bakanlıktaki çalışan diş hekimlerimizi dikkate aldığımızda bir diş hekimine 8746 kişi düşmektedir” dedi.

Diş hekimleri ile birlikte diş klinik yardımcıları, diş teknikerleri ve ADSM’lerde, ağız ve diş sağlığı hastanelerinde ve hastanelerin diş kliniklerinde görev yapanların fedakarca çalıştıklarını belirten Kurşunoğlu, “Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir yılda 50 milyonun üstünde tedavide görev almaktadırlar. Görüldüğü gibi yoğun iş yükü sağlık alanında her yeri sarmıştır. Fakat ısrarla sağlık çalışanlarının temel beklentisi olan yıpranma payı, döner sermayelerin yükseltilerek emekliliğe yansıtılması için hala gerekli adımlar atılmamıştır. Sağlık çalışanları için düzenlemeler yapılacağı söylemi artık bir an önce eyleme dönüşmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak diş hekimlerimizin, diş klinik yardımcısı, diş teknisyenleri ve teknikerleri başta olmak üzere ADSM’lerde, ağız ve diş sağlığı hastanelerinde ve hastanelerimizin diş kliniklerinde görevli tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor ve onların haklı taleplerinin her platformda destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER