'KURTULUŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN'

'KURTULUŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN'

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde Denizli’de başlatılan milli mücadelenin 99. yıl dönümünü kutladı.
Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Mayıs 1919'da Yunanlıların İzmir'i işgal etmesinden 4 saat sonra Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde Denizli’de başlatılan milli mücadelenin 99. yıl dönümünü kutladı. Her 15 Mayıs’ta mücadele ruhunu yeniden yaşayan Denizlilerin coşkusunu gönülden paylaştığını aktaran Akşener, “Ne mutlu ki tarihimiz nice kahramanlıklar, nice başarılarla ve zaferlerle dolu. Milli mücadelenin fitilini ateşleyerek ülkemizin düşman işgalinden kurtulması için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

“ÇOBAN ATEŞİNİN İKİNCİSİNİ; DENİZLİ’DE YAKTIK”
İYİ Parti kuruluşunda başladığı Anadolu ziyaretlerinin ilk duraklarından biri olan Denizli’nin büyük öneme sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Akşener, “Atalarımızın milli mücadele için yaktıkları çoban ateşinin ikincisini; ‘Türkiye İYİ olsun’ diye Denizli’de yaktık. Bizi bağırlarına basan tüm Denizlili hemşerilerime sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. 24 Haziran’dan sonra daha güzel bir Türkiye’ye uyanacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” 

 

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER