'LAODİKEİA STONE DERGİSİ' GÖRÜCÜYE ÇIKTI

'LAODİKEİA STONE DERGİSİ' GÖRÜCÜYE ÇIKTI

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’nce hazırlanan Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği’nin yayın organı olan ‘Laodikeia Stone’ dergisinin 15 sayısı Marble 2018 Fuarı’na özel çıktı.

Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği’nin yayın organı ‘Laodikeia Stone’ dergisinin 15 sayısı Marble 2018 Fuarına özel çıktı. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’nce hazırlanan Laodikeia Stone Dergisi 28 Mart 2018 Çarşamba günü açılacak olan 24. İzmir Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere dağıtılacak. Laodikeia Stone Dergisi’nde Denizli ve yöresinin doğaltaş zenginliği anlatılırken sektöre ilişkin yazılar ile mermer ve doğaltaş makine firmalarının tanıtımları yer alıyor.

 “MERMER DE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ”
Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Serdar Sungur, derginin ön sözünde “Yer altı kaynaklarını kullanmayan milletlerin gelecekte söz söyleme şans yoktur” yazısı ile yer altı zenginliğinin ekonomiye kazandırılmasının önemine değindi. Başkan Sungur, “Çağdaşlığın ve gelişmişliğin simgesi olan üretim çeşitliliği marka değeri ve çalışan iş gücü niteliği son 10 yılda hızla ilerleme kaydetmeye başlamış, sektör olmadığı kadar umutlu ve hırsla gelecek 10 yılını planlama noktasında hareket etmiştir. Artık biz mevcut yasaların ve sıkıntılarını da hükümetimizle birlikte ortadan kaldırarak geleceğe olan inancımızla dünyada söz sahibi olmak istiyoruz” dedi.

YEŞİM AYDEMİR 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER