Leğen ve poşetini alan kayak keyfi yaşadı

Denizli ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı, kenti beyaza bürüdü. Kar sevinci yaşayanlar; ellerine aldıkları poşet, tepsi, naylon, leğen ve kızaklarla karın keyfini yaşadı.

Leğen ve poşetini alan kayak keyfi yaşadı

Kış mevsiminin son günlerde çetin geçtiği kentte, kar en çok vatandaşların yüzünü güldürüyor. Kar kalınlığının yer yer yaklaşık 15 santimetreyi bulurken, ilçelerde ise 30 santimetreyi geçti. Kar sevinci yaşayanlar, ellerine aldıkları poşet, tepsi, naylon, leğen ve kızaklarla kayarak keyifli bir gün geçirdi. Kentti kaplayan kar örtüsünü gören aileler ise çocuklarına eşlik ederek, eğlenceli anlar yaşadı. Vatandaşlar kızaklarıyla sokağın tepe noktasına çıkıp, aşağı doğru en hızlı şekilde varmak için birbirleriyle yarıştı. Bazı vatandaşların da plastik leğenlerle kayması renkli görüntüler oluşturdu. Eğlenceli anlar yaşayan vatandaşlar, mutlu olduklarını ve tatilin keyfini kayarak yaşadıklarını söyledi.

“KARIN TADINI ÇIKARTIYORUZ"

kar yağışının tadını ailecek çıkarttıklarını söyleyen Mertcan Kaya, “Denizli’de karın yağması iyi oldu. Ailecek kaymaya geldik. Karın tadını çıkartıyoruz. Herkes karın tadını çıkarsın. Topraklar suya doyacak. Bu kar yağışının mahsüllere de faydası olduğunu düşünüyorum. Özellikle de bu karın çocuklara daha çok faydası var. Ben de kızımla karın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

“UZUN ZAMANDIR BEKLİYORDUK"

Denizli'de uzun zamandır kar yağışının az olduğunu dile getiren Kadir Çınar, “Ailemizle kar yağışının keyfini çıkartıyoruz. Şu anda güzel bir atmosfer var. Karın yağması iyi oldu. Kentte uzun zamandır kar yağmasını bekliyorduk. Herkes ailesi ve çocuklarıyla gelmiş. 3 veya 4 yıldır kar böyle kar yağmıyordu. Buraya geldik tadını çıkarıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER