LEZZET YOLCUSU BAŞYAYLA’NIN DURAĞI, ÇAL OLDU

Türkiye’nin değişik noktalarına giderek yörenin kültürünü ve yemeklerinin tanıtımını yapan ünlü sanatçı ve sunucu Turgay Başyayla’nın son durağı Denizli’nin Çal İlçesi oldu.  Özel bir televizyon kanalında, ‘Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’ isimli programı sunan Başyayla, Çal’a gelerek ilçenin üzümü, sirkesi, pekmezi ve yöresel yemeklerini tanıtımını yaptı.

LEZZET YOLCUSU BAŞYAYLA’NIN DURAĞI, ÇAL OLDU

Özel bir televizyon kanalında, ‘Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’ isimli programın sunuculuğunu yapan ünlü Sanatçı Turgay Başyayla, Denizli’nin Çal İlçesi’ne geldi. Çal’ın Kabalar Mahallesi’nde davul-zurna ekibiyle birlikte mahalle halkı tarafından karşılanan Başyayla,  ilçenin üzümü, sirkesi, pekmezi ve yöresel yemeklerini tanıtımını yaptı. Çekimlerde Yöresel oyunların oynandığı çekimler, köy düğününü aratmadı. Ünlü sanatçı, pekmez kaynatan ve sirke yapan üretici kadınların çekimlerini yaptı, pekmez ve sirkenin tadına baktı. Ayrıca, başta keşkek olmak üzere yöresel yemeklerin hazırlanışıyla ilgili çekimler de yapıldı. Bu arada, Çal Garası üzümünün de kapsamlı tanıtımı yapıldı. Çal Belediyesi çalışanlarına ve Çal halkına teşekkür eden Başyayla, “Çal halkının ve Çal Belediyesi çalışanlarının sıcak ilgisine teşekkür ediyorum. Çekimlerde belediye çalışanları ekibe her türlü kolaylığı sağladı. ‘Denizli’ dendiği zaman aklıma Çal geliyor. 2 yıl önce de çekimler için Çal’a gelmiştim. Beni görenler; ‘Çal’a neden geldiğimizi’ soruyor. Tabi ki en başta pekmezi ve üzümü için geliyorum” dedi.

BAŞYAYLA’YA ÇAL GARASI FORMASI HEDİYE EDİLDİ
Çal Belediyesi çalışanları, ünlü sanatçıya Aşağıseyit Mahallesi’ndeki mesirelik alanda son yıllarda fenomen olan Çal Belediyespor’un Turgay Başyayla’nın ismin yazılı olduğu 20 numaralı forması hediye edildi.. Başyayla, “Küçük ilçenin sıcacık ve başarılı insanlarının şampiyonluklar yaşamasını istiyorum. İnşallah profesyonel liglere kadar çıkarlar” diye konuştu. Başyayla, ınstagram hesabından Çal Belediyespor formasıyla fotoğrafını yayınladı, “Bundan sonraki olmayan futbol hayatıma Çal Belediyespor’da devam ediyorum” diye not düştü.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selçuk aydın
Selçuk aydın - 2 yıl Önce

Turgay Başyaylanın gidemediği yer Yalova Bitlis İstanbul Siirt Şırnak

SIRADAKİ HABER