LGS nedeniyle festival tarihi değişti

Buldan Belediye Meclisi 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

LGS nedeniyle festival tarihi değişti

Buldan Belediye Meclisi, 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, meclis üyelerine yeni yıl hediyesi olarak  içerisinde çanta, saat ve ajanda bulunan hediye paketini  takdim etti, yeni yıllarını kutladı.  Toplantıda, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları için gizli oylama ve açık oylama usulüyle meclis üyesi seçimi gerçekleştirildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI BELİRLENDİ

Yapılan gizli oylama sonucunda Denetim Komisyonu’na Mehmet Köklü, Ahmet Turan Bilgin., Musa Çetinel seçilirken, Süleyman Demirbaş, Mustafa Kemal  Benli ve Ahmet Turan Bilgin İmar Komisyonu’nda,  Mustafa Mustak, Musa Çetinel ile Deniz Yurdakul, Plan ve Bütçe Komisyonun görev aldı.

FESTİVAL TARİHİ DEĞİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığının Liselere Geçiş  Sınavı(LGS) tarihini 5 Haziran olarak açıklaması nedeniyle 20. Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festival tarihi değişti. Önceki meclis toplantısında 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirlenen Festival tarihinin 10-11-12 Haziran 2022 tarihine ertelenmesi oy birilği ile kabul edildi. Başkan Şevik, “Elimizde olmayan nedenlerden dolayı festival tarihini bir hafta ileriye almak zorunda kaldık. Festival tarihimizi 10-11-12 Haziran olarak belirledik.  Hayırlı olsun” dedi.

BULDAN, BEYPAZARI İLE KARDEŞ KENT OLACAK

Belediye Meclisi’nde, Ankara’nın Beypazarı ilçe Belediyesi ile Buldan Belediyesi’nin kardeş kent olması ile Kardeş Kent olmasıyla ilgili gündem maddesi görüşülerek kabul edildi. Kardeş Kent olunması hususunun Beypazarı Belediyesinden gelen teklif üzerine meclis gündemine alındığını vurgulayan Başkan Şevik, “Beypazarı ile Buldan restorasyon uygulamalarıyla birbirine çok benzer ilçe. İki belediye arasında bilgi alışverişinin olması, tecrübelerimizi paylaşmak adına böyle bir karar Buldan içinde önemli olacak” dedi.

Ayrıca Meclis’te Buldan Belediyesi’nin Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye olunmasıyla ilgili karar alındı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in doğal üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’nde Buldan’ı, Meclis Üyesi Musa Çetinel de temsil edecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER