Lojistik devi ilk mobilya mağazasını Denizli’ye açtı

Uzun yıllar Ege Bölgesi’nde mobilya lojistik hizmeti veren Mustafa Kütük, mağazacılık alanındaki ilk olan Yaman Mobilya Mağazası’nı Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde açtı.

Lojistik devi ilk mobilya mağazasını Denizli’ye açtı

Yıllardır Ege Bölgesi’nde mobilya lojistiği yapan Mustafa Kütük, mağazacılık alanına ilk adımını attı. Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesi Vatan Bulvarı’nda yapılan Yaman Mobilya Mağazası’nın açılışına; Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Şehrimize, ilçemize yeni bir işletmeyi daha kazandırıyor olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Çok şükür şehrimizde ve ilçemizde sürekli böyle güzel atılımlar gerçekleşiyor. Her birisi bizim için birer istihdam vesilesidir. Her birisi bizim için farklı bir bereket kapısının açılması anlamını taşır. İlçemizde haftalık ortalama 15-20 civarında iş yer. Açılış ruhsatı imzalıyoruz. Bu da çok şükür ekonominin çarklarının sürekli döndüğünü gösteriyor. Özellikle böylesine zorlu dönemleri yaşadığımız bu dönemlerde bize çok da moral ve motivasyon oluyor. Mustafa kardeşimizin ‘Yaman’ isimli mobilya mağazası, evladının adını koymayı uygun görmüş. İnşallah bugün birincisini açacağız mobilya mağazamızın buradan sonrasında da 2, 3, 4, 5 şeklinde de devam etsin artarak sürsün. Burada kazasız belasız hayırlısıyla, helalinden bol kazançlar nasip olsun diyorum. Bizim iyi günde olduğu gibi kötü günde de beraber olmamız lazım. Her zaman dengeli gitmeye biliyor, zaman zaman çeşitli hareketler yaşanabiliyor. Artı yönlü olduğu gibi eksi yönlü de olabiliyor. İşte o eksi yönün oluştuğu anlarda hemen vatandaşımızın güvenli kapısı olarak düşündüğü belediyesi yanında olmalıdır. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız böylesine konularda her zaman esnafının yanındaydı. Biz de gerek maddi gerekse de manevi olmak kaydıyla esnafımızın yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yeni iş yeri açarken hiç kimseyi yormuyoruz”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Hayırlı uğurlu olsun Allah bol iş, bol kazanç versin. Gerçekten çok samimiler, ailecek buradalar bu günde. Hemşerilerimiz, ev dekorasyonuyla ilgili aradığı bütün mobilyayı, isteklerini, taleplerini bu mağazada bulabilecek. Sizin aracılığınızla hemşerilerimizi davet ediyoruz. Zor günlerden geçiyoruz, ekonomik sıkıntı ve pandemi dönemiyle birlikte esnaflarımızın işi çok zor. Bu anlamda onlara destek olmamız gerekiyor. Özellikle yeni işyeri açan esnaflarımızın bizler de Merkezefendi Belediyesi olarak yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Pandemi döneminde desteklerimiz oldu, devam da ediyor. Yeni iş yeri açarken hiç kimseyi yormuyoruz. Yeter ki onlar istihdam yerleri sağlasınlar, yeni iş yerleri açsınlar, katma değer sağlasınlar. Bizler onların sonuna kadar yanındayız” diye konuştu.

“Şubelerimizi çoğaltmayı düşünüyoruz”

Mağazacılık anlamında ilk açtıkları ilk mağazanın açılışını gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yaman Mobilya’nın sahibi Mustafa Kütük; “Biz, Ege Bölgesi’nde lojistik hizmeti veriyoruz. Denizli’de, Muğla’da, Kütahya’da, Uşak’ta, sayılan ve sevilen büyük mobilya mağazalarına lojistik hizmeti veriyoruz. Biz; ‘kendimiz de mağazacılık sektörüne girelim’ dedik. İlk mağazamızı Denizli’de açmış bulunduk. Bundan sonrasında da Allah izin verirse şubelerimizi çoğaltmayı düşünüyoruz. Lojistik sektöründe müşterilerle bire bir temas halindeyiz. Müşteriyle son teması biziz, müşterinin evine giden, mobilyasının montajını yapan biziz. Biz müşterilerle bu derece yakın ve iç içeyken kendimiz bu işi neden yapmayalım diye düşündük. Müşteri memnuniyetimizin üst safhada olduğu bir dönemde de müşterilerimize burada daha iyi hizmet verebileceğimizi düşünerek kendi müşteri portföyümüzü oluşturmak istedik. Lojistik sektörüne ilk başladığımızda Kütahya ile başladık. 4 personelimiz bir kamyonetimiz vardı. Şuan 18 kamyonetimiz 84’e yakın personelimiz var. Mağaza konusunda da aynı şekilde tüm lojistik hizmetimizin bulunduğu bölgelerde şubelerimizi açmak istiyoruz” şeklinde ifade etti.

Açılışa özel indirimler var

Sunacakları hizmetlere dair de açıklama yapan şunları kaydetti: “Müşterilerimizin öncelikli olarak bizim sunacağımız hizmetler arasında; müşteri memnuniyeti ve güler yüz bizim birinci önceliğimiz ve prensibimiz. Bundan sonrasında ürünlerimiz tamamen kaliteli firmalardan almış olduğumuz teşhir ve outlet ürünleri yüzde 50, yüzde 60 ile vereceğimiz ürünler. Hem fiyat olarak piyasaya göre daha makul olacak. Ekonominin zorlu olduğu son tüketicilerin zorlandığı dönemde biz de ticarete biraz daha taze kan verebilmek ve akışı hızlandırmak için müşterilere daha uygun fiyatlı, daha sağlam, güvenilir ürünler ve müşteri memnuniyeti vermeyi hedefliyoruz. Açılışa özel şuan yataklarda ve mobilya gruplarında yüzde 50, yüzde 60’a varan indirimlerimiz var.”

“Büyümeye devam ediyoruz”

Büyümeye devam ettiklerini ifade eden şirketin Genel Müdürü Hulusi Salur; “Lojistik firmamız vardı, buna bir yenisini daha eklemek istedik. Büyümeye devam ediyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz. Çeşitlerimiz var, herkesi bekliyoruz. Maksat alışveriş değil, çay kahveye de bekleriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER