Lokantacılar Odası’ndan ‘temassız menü’ projesi

Denizli Lokantacılar Odası’nca korona virüs önlemleri kapsamında geliştirilen ‘Temassız Menü’ Projesi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Denizli Lokantacılar Odası’nca korona virüs önlemleri kapsamında ‘Temassız Menü’ Projesi geliştirildi. Oda Başkanı Osman Üçgül ve yönetim kurulu üyeleri, projeyi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı. Toplantıda konuşan Başkan Üçgül; “Bildiğiniz üzere 6 aydır dünyayı etkisi altına alan korona virüs illeti ile mücadele ediyoruz. Bu süreçte biz Lokantacılar Odası olarak meslektaşlarımız için bir takım çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Hem sağlık açısından hem de ekonomik anlamda esnafımızın işini kolaylaştıracak bir ürün geliştirdik. Bu ürün tamamen odamızın ve paydaş firma ile birlikte 3 aylık bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. Geliştirdiğimiz ürün olan ‘Temassız Menü’ uygulamasını sağlık açısında önemli bir adımdır. Yüzlerce kişinin dokunduğu menüleri bundan sonra işletmelerimize gelen müşterilerimiz, telefondaki kamera uygulaması ile okutarak, işletmedeki menüleri seçme şansına sahip olacaktır. Meslektaşlarımız yılda en az bir veya iki defa menü değişikliği yapmak zorunda kalıyordu. Bu uygulama sayesinde işletmede ki bilgisayara kurulacak olan kontrol paneli sayesinde istedikleri zaman fiyat değişikliğe, menü ekleme ve çıkarma işlemleri yapabilecekler, bu sayede çevre kirliliği açısından da çok önemli bir yere sahip olabilecektir. Çünkü bugün restoranların önünde müşteriye göstermek için fiyat tabelaları bulunmaktadır. Her işletmenin camında bulunan bu QR kart uygulaması ile işletmelerin camlarına stickerlar yapışacak ve müşteri merak ettiğinde içeriye girmeden de uygulamayı kullanarak, işletmeye ait menüleri görme şansına sahip olabilecekler” dedi.

“PROJENİN İŞLETMELERE MALİYETİ; 250 LİRA”

Projenin işletmelere ortalama maliyeti 250 lira olduğunu ifade eden Başkan Üçgül; “Denizli’de tam bin üyemiz var. Yarısının bu uygulamadan yararlanmasını hedefliyoruz. Geri dönüşler çok iyi. Bu projeye üye olmayanlarda başvurabilir” ifadelerini kullandı. Seçildikleri günden beri odayı kurumsal bir kimlik kazandırmaya söz verdiklerini belirten Başkan Üçgül; “Üyelerimiz için anlaşma yaptığımız kurum ve kuruluşlarda daha hızlı ve kolay bir şekilde hizmet alabilmeleri için odamızca hazırlattığımız üye kimlik kartları da dağıtıma başlanmıştır. Bu ve bunun gibi üyelerimiz işine yarayacak faaliyetleri yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER