LOKANTACILAR ONUR BELGESİNİ ALDI

LOKANTACILAR ONUR BELGESİNİ ALDI

Denizli Lokantacılar Odası, mesleğinde 40 yılı dolduran üyelerine Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi’de yapılan törenle “Onur Belgesi” verdi.

Denizli Lokantacılar Odası, mesleğinde 40 yılı dolduranlara “Onur Belgesi” verdi. Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi’de yapılan törene, Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim merkezi Müdürü Ali Baran, Esnaf Odları Birliği Başkan Yardımcısı Cavit Beydemir, Lokantacılar Odası Başkanı Kamil Yaşar Güleç ve lokantacılar katıldı. Törende konuşan Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim merkezi Müdürü Ali Baran, “Güçlü meslek eğitimi, güçlü Türkiye bu sene ki çırak kayıplarımız gecen sene 300’dü bu sene yüzde yüz artarak 600 rakamını buldu. Emeği geçen Musa Çelikkol başkanım olmak üzere yönetimine oda başkanlarına hepsine canı gönülden kutluyorum. Bizleri gerek maddi gerek manevi destek verdiler. Başarı hepimizin başarısıdır, herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

“BİZ ZAMAN FAKİRİYİZ”
Denizli Lokantacılar Odası Başkanı Kamil Yaşar Güleç, “Bizler esnaf sanatkarlar olarak işinde sabahları dükkânını erkenden açıp gecenin karanlığında kapatan alışverişini yapan çarsıda, kasapta, halde, pazarda, tezgahta bulaşıkhanede, ızgarada, kokoreç ocağında; emeğinin alın teriyle evine ekmek götürmek için çalışan insanlarız. İsteriz ki zaman zaman dinlenmek, bir birbirimizle muhabbet etmek, birbirimizi tanımak, sorunlarımızla dertleşmek ya da eğlenmek için bir araya gelelim. Ben 33 yıldır bu işi yapıyorum. Bizler, birçok insana ‘kapımıza hoş geldin’ deyip uğurlayıncaya kadar eksiksiz kusursuz ne yapılırız diye çırpınan insanlarız.  Biz lokantacı esnafları adeta zaman fakiriyiz. İşçinin mazereti çırakların sorunu malzeme yetersizliği bizi yorucu bir mesleğin içine atarak çalışırken kendimize zaman ayıramıyoruz. Biz de istedikleri oda yönetimi olarak daha önce ilk yönetime geldiğimiz zaman 55 yıl 40 yıl 35 yıllık üyelerimize plaket vermiştik. Biz de bu yaş dönemine gelmiş bulunmaktayız. Katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı üst kuruluşlarımıza kurumumuza öğretmenlerimize öğrencilerimize yönetim kurulu üyelerime ve sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Lokantacılar Odası Başkanı Kamil Yaşar Güleç’in konuşmasından sonra mesleğinde 40 yılı dolduran lokantacılara onur belgesi verildi.

 

MUHAMMET KARAÇAY- OZAN AKAKÇA 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221