Lokman hoca, ebediyete uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda eden Zaferiye Abalıoğlu İlkokulu Müdürü Lokman Kuzdere, Hilal Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Çakmak Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Lokman hoca, ebediyete uğurlandı

Denizli’de eğitim camiasının sevilen isimlerden Zaferiye Abalıoğlu İlkokulu Müdürü 48 yaşındaki Lokman Kuzdere, kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Kuzdere, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Merhum Kuzudere için Hilal Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefnedi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Kuzdere’nin yakınları ve dostları katıldı. Düzenlenen törenin ardından merhum Kuzdere, Çakmak Mezarlığı’na defnedildi.

“Ani bir ayrılık oldu”

Cenaze töreninin ardından duygularını paylaşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün Lokman Hocamızı son yolculuğuna uğurladık. Genç yaşta aramızdan ayrıldı. Beklenmeyen ve ani bir ayrılık oldu. Mekanı cennet olsun, Allah’ım sevdiklerine sabır versin. Biz onu geçmişte yapmış olduğu işlerle hatırlayacağız. Onu güler yüzüyle, hitabıyla ve tabii ki mütevazılığıyla hatırlayacağız. Şehrimizde bira çok programı toparlayan, sunan, bugüne kadar hiçbir olumsuzluk yaşatmadan bu işleri yürüten bir kardeşimizdi. Büyük Şehir Belediyemizin programlarına da çoğu zaman katılırdı. Bizleri hiç üzmezdi, her rica ettiğimizde koşa koşa gelirdi. Bizim üzerimizde hakları çoktur. İnşallah hakkını helal etmiştir. Bizim bir hakkımız olduysa, bizden yana helal olsun. Mekanı cennet olsun, Allahım onu genç yaşta yanına aldı. Allahım inşallah hepimizi cennetine kavuştursun” dedi.

“Beraber birçok programa katıldık”

Lokman Hoca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, şunları kaydetti: “Lokman hocamızı kaybettik, gerçekten çok üzüntülüyüz. Bu üzüntümüzü kelimelerle ifade etmek gerçekten de çok zor. Beraber birçok programa katıldık, o hep oradaydı. Ben ona; ‘Allah vergisiyle sen çok karizmatik, güzel sesli bir insansın’ derdim. Kalbimin bir tarafında da şunu hep tutardım; çok da iyi, efendi, nezaketli bir insan. Denizli ve eğitim camiası çok önemli bir değerini kaybetti, bir güzel insanı kaybetti. Lokman hocamızın olduğu programlarda kendimi güvende hissederdim, o programı da güvende hissederdim. Çünkü işini o kadar profesyonel yapardı ki bu program emin ellerde, ehil ellerde derdim. Allah ondan ve onun gibilerden razı olsun. Geride kalanlarına ve eğitim camiasına sabırlar diliyorum, Denizli’mizin başı sağ olsun.”

“Eğitim camiası olarak yastayız”

Lokman Kuzdere’nin eğitim camiasında kıymetli bir isim olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Lokman hoca bizim için çok kıymetli bir öğretmen ve idarecimizdi. Bu anlamda kaybımız çok büyük, eğitim camiası olarak yastayız. Lokman hoca için ‘dava adamı’ diyebiliriz. Görev adamıydı ve hiçbir görevden kaçmayan bir yapısı vardı. Sesiyle, yüzüyle, eğitim camiamızın içerisinde farklı yer etmiş bir arkadaşımızdı. Erken bir kayıp oldu. Öğrencileri, öğretmen arkadaşları öksüz kaldı. Camiamızın başı sağ olsun. Başta ailesine, sevdiklerine, öğretmenlerimize ve Denizlimize baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun, rabbiyle hoş olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER