LÖSEV'den vatandaşlara uyarı!

DRT ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programına konuk olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı İzmir Şubesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Yeşim Çimen Üstüner; “LÖSEV olarak bizler materyal satarak ya da kapı kapı dolaşarak kesinlikle bağış toplamıyoruz” dedi.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı İzmir Şubesi (LÖSEV) Halkla İlişkiler Sorumlusu Yeşim Çimen Üstüner, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan DRT ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programının konuğu oldu.

Programda vakfa yapılan bağışlar konusunda açıklama yapan Üstüner, şunları kaydetti: “LÖSEV olarak kesinlikle kapı kapı dolaşarak, yolda herhangi bir şey satarak bağış toplamıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil. Bizler, her saha çalışmamızda her seminerimizde bunu mutlaka dile getiriyoruz. Maalesef, suistimale çok açık bir konu. Hak veriyorum, insanlar ‘çocuk’ deyince, ‘kanser’ deyince daha da hassaslaşıyor ama özellikle belirtmek isterim ki LÖSEV herhangi bir bülten, dergi, bir materyal satarak bağış toplamıyor. Bizlere doğru bağış kanalları var. Yine LÖSEV’in internet sayfasına giriş yaparak bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Herkese uygun bir bağış yöntemi var. Bütün banka şubelerinden ‘LÖSEV’ adını vererek bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yine şehirlerimizde bulunan ofislerimize gelerek makbuz karşılığında bağışınızı yapabilirsiniz. En doğru yöntemler, kanallar bu şekilde. Onun dışında belli noktalardaki ev şeklindeki kumbaralarımız var. Onun dışında belirli noktalarda şehirlerde kurulan stantlarımız var. Onun dışında hiçbir şekilde LÖSEV olarak bizler materyal satarak ya da kapı kapı dolaşarak kesinlikle bağış toplamıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER