LÖSEV gönüllüleri Denizli kortejinde yürüdü

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) tarafından 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla onlarca gönüllüsünün katılımıyla korteji yürüyüşü gerçekleştirdi.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Türkiye genelinde binlerce gönüllüsüyle çalışmaları sürdürüyor. Vakfın İzmir İrtibat Ofisi, Denizli’de farkındalık korteji düzenledi. Denizli Valiliği önünde toplanan, Çınar Meydanı'na yürüyen onlarca LÖSEV gönüllüsü, löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığını anlatabilmek amacıyla ‘Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım’ sloganı atarak yürüdü. Yürüyüşe LÖSEV İzmir İletişim Sorumlusu Deniz Elmalı, Denizli Merkezefendi Bereketli Anaokulu, Özel Kokpit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

“LÖSEMİLİ İNSANLARA UMUT OLMALIYIZ”

Yürüyüşe dair açıklama yapan LÖSEV İzmir İletişim Sorumlusu Deniz Elmalı; “2- 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Farkındalık yaratmak için burada gönüllülerimizle birlikte buluştuk ve bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilinir bir hastalık olduğunu duyurmak istiyoruz, bunun için mücadele ediyoruz. Lösemili insanlara umut olmalıyız. LÖSEV büyük bir ailedir. Bu büyük aile zor şartlar altında 22 yıl önce kurulmuş, aynı amaçla bugünlere gelmiştir. LÖSEV lösemili çocukların ailelerine ayni ve nakdi destekler vermektedir. Herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER