LÖSEV'in kabul etmediği tek bağış!

Sosyal medyada ve bazı yayın organlarında yer alan ve LÖSEV’e saç bağışı kampanyaları üzerine açıklama yapan LÖSEV İzmir Halkla İlişkiler Yönetmeni Hayri Berk Ersoy; “LÖSEV asla saç ve peruk bağışı kabul etmemektedir” dedi.

Özellikle son günlerde saçlarını kesen bireyler, LÖSEV’e bağışta bulunduğunu dile getiriyor.

Bazı basın organlarında yer alan ‘LÖSEV’e saç bağışı konuşanda açıklamalarda bulunan LÖSEV İzmir Halkla İlişkiler Yönetmeni Hayri Berk Ersoy; “LÖSEV asla saç ve peruk bağışı kabul etmemektedir. LÖSEV’in kabul etmediği tek bağış türüdür. Bizler hastalarımızın hem psikolojik hem de hijyenik şartları göz ününe aldığımızda kabul etmediğimiz, desteklemediğimiz bir bağış türü. ‘Kemoterapi’ dediğimiz bir tedavi var. Bu tedavide yan etki olarak çocuklarda ve yetişkin hastalarımızda saç dökülmeleri meydana gelebiliyor. Bizler asla hastalarımızın psikolojik olarak etkilenmelerini istemeyiz. Saç veya peruk ne kadar temiz olursa olsun sonuçta bazı kimyasallardan geçiyor. Saç mikrop taşıyıcı bir özelliğe sahiptir. Kanser hastalarının bağışıklık sistemi çok düşük olduğu için en ufak bir mikroba hassas haldeler.  Bu anlamda asla onların böyle bir problem yaşamasını istemeyiz” ifadelerini kullandı.

“LÖSEV BİR ŞEY SATMAZ”

SMS yoluyla LÖSEV’e destek olunabilineceğine dikkat çeken Ersoy; “LÖSEV bağışları resmi yollarla kabul eden bir kuruluştur. LÖSEV bağışı isteyen değil kabul eden bir kuruluştur. Bağış tamamen gönüllülük esasına dayanır. LÖSEV bunu da resmi bağış makbuzu karşılığında yapar.  Banka hesapları kapsamında yapar. Son dönemde SMS yoluyla bize destek olunabiliyor. ‘Hayat’ ya da ‘bağış’ yazarak 3406’ya SMS atabilirler. Biz bu konuda dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşıyoruz. Kanayan yaramız bu durum. Sokaklarda LÖSEV’in adını kullanarak para toplayan kişi ve kuruluşlar var. Bu doğru değil. LÖSEV asla böyle bir bağış toplamaz. LÖSEV bir şey satmaz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER