LYS'YE GELİŞİM LİSESİ DAMGA VURDU

LYS'YE GELİŞİM LİSESİ DAMGA VURDU

Bu yıl ki Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) birincileri Denizli Özel Gelişim Lisesi’nden çıktı. LYS’de Denizli’den ilk 100’e giren 7 öğrenciden 6’sı Denizli Özel Gelişim Lisesi öğrencisi.  DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan ve öğrencilerinin başarılarından duyduğu gururu dile getiren Kurucu Müdür Mehmet Hayıt; “ Denizli halkımız bilsin ki eğer Türkiye birinciliğini Denizli’ye getirmek nasip olacaksa bu Gelişim Okulları sayesin olacak” dedi.

Bu yıl gerçekleştirilen Lisans Yerleştirme Sınavı’nda Denizli Özel Gelişim Lisesi büyük bir başarıya imza attı. LYS 2017 sonuçlarına göre; Türkiye’de ilk 100'de 6 öğrenci ile 28 derece, yine Türkiye ilk 200'de 7 öğrenci ile 68 derece kazanan Denizli Özel Gelişim Lisesi LYS’ye damgasını vurdu. Gelişim Lisesi Kurucu Müdürü Mehmet Hayıt;   “ 13 yıldır Denizli’de eğitim veriyoruz.  13 yılın 11’inde Denizli 1.’si çıkardık. 13 farklı puan türü var. 13’ü ham, 13’ü yerleştirme puanı olmak üzere 26 farklı puan türünün büyük bölümünde Denizli birincilikleri, ikincilikleri ve üçüncülüklerimiz var.  Türkiye’de ilk 100’de 7 öğrenci var.  Bu 7 öğrencinin 6’sı bizim öğrencilerimiz. Türkiye’de özellikle  lisede böyle bir başarıl olduğunu düşünmüyorum. Başarımızın sırrı öğrencilerimiz.  Dershanecilikten geldiğimiz için bu başarılara alışığız. 2015’te de ilk 15’te yer almıştık” diyerek başarılarından söz etti.

“TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNİ GETİRECEĞİZ”
Velilere bize güvendikleri için teşekkür ederiz yine Hayıt; “  Denizli halkımız bilsin ki eğer Türkiye birinciliğini Denizli’ye getirmek nasip olacaksa bu Gelişim Okulları sayesin olacak. Bunu da herkese göstereceğiz.  Siz beraber olduğunuz insanları motivasyonu yüksek heyecanı yüksek olarak 365 gün tutabilme beceresi gösterirseniz başarı kendiliğinden gelir. Siz ne kadar iyi öğretmen olursanız olun, öğrencinin motivasyonunu tutamadığınız anda sıra dışı başarılar elde edemezsiniz. Gelişimin en büyük farkı öğrenciyi çalıştırma becerisini gösterebilme başarısıdır. Sadece ilk yüzde değil 10 binde 45’e yakın öğrencimiz var” ifadelerini kullandı.

“AİLE VE OKUL İÇ İÇEDİR”
Başarıdaki en büyük sır öğrenciyi günde beş-altı saat çalıştırabilmektir diye konuşan Kurucu Müdür Mehmet Hayıt; “ Disiplinden asla kopmuyoruz.  Bunların dışında iyi eğitim veriyoruz ve iyi öğretmenlerle çalışıyoruz. Başarı kendiliğinden gelmez, şartları vardır. Başarının sadece öğrenci tarafı yoktur. Aile, okul bunlarla iç içedir. Bizde bunu öğrencilerimize çok iyi verdiğimizi düşünüyorum” diyerek başarıya giden yolu anlattı.

“ARKADAŞLARIM VE ÖĞRETMENLERİM ÇOK DESTEKLEDİ”
Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) MF1 ve MF4 alanlarında Denizli 1’incisi ve Türkiye’de de MF1 alanında 74, MF4 alanındaysa 71’inci olan İzzet Emre Küçükkaya; “ Ailem, arkadaşlarım  ve öğretmenlerim beni çok destekledi.  Okulda gerekli ilgiyi aldım. Öğretmenlerimin desteği ile bu başarı geldi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü okumak istiyorum. Sonra Amerika ya da Almanya’da ki iyi üniversitelerde yüksek lisans yapmak istiyorum” diye konuştu.

“STRESTEN DİKKAT HATASI OLABİLİYOR”
Küçükkaya üniversite sınavlarına girecek arkadaşlarına da önerilerde bulundu. Küçükkaya; “Kendilerini çok sıkmasınlar. Çok stresten dikkat hatası olabiliyor. Düzenli çalışsınlar. Kendilerine de vakit ayırsınlar. Sonrasında başarı zaten kendiliğinden gelecektir” dedi.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”
LYS sınavında TM3 alanında Denizli 2’incisi olarak başarı sağlayan Mehmet Bahadır Gözgü Türkiye’de ise yine TM3 alanında 74’üncü oldu. Başarısını DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne anlatan Gözgü açıklamasında; “ Sınava hazırlık en önemli safha diye düşünüyorum. Tane tane çalışmak çok önemli. Özellikle matematik sınavı çok etkiliyor. Matematiği düzenli bir şekilde ve sağlam kişi ve kaynaklarla çalıştığımız takdirde sıkıntı yaşamıyoruz. Elimizden geleni yaptık iyi bir sonuç aldık” diye konuştu.

LYS 2017 SONUÇLARINA GÖRE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER;
LYS 2017 sonuçlarına göre; İzzet Emre Küçükkaya MF1 ve MF4 Denizli Birincisi –Türkiye’de MF1 74’üncü- MF4 71’inci, Mehmet Bahadır Gözgü TM3 Denizli İkincisi- Türkiye’de TM3 74’üncü, Şükrü Samet Dindar  MF2- MF3 Denizli Birincisi- Türkiye’de MF2 8’inci 1- MF3 79’uncu, Ahmet Nezih Dayanır TS1-TS2 Denizli İkincisi- Türkiye’de TS2 84’üncü- TS1-105’inci, Ahmet Hakan Mirza TM1- TM2 Denizli İkincisi- TM3 Denizli Üçüncüsü- TM1 Türkiye 72’inci TM2 Türkiye 76’ıncı Emre Karabulut DİL3 Denizli 1.Sİ Türkiye 89-108-134’sü oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221