Maddeye değil, hayata bağlı kal

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, son zamanlarda artan uyuşturucu madde kullanımına dikkat çekmek amacıyla ‘Denizli Yeni Bir Sayfa Açıyor’ sloganıyla ‘Maddeye değil, hayata bağlı kal’ adlı kampanya başlattıklarını duyurdu.

Son zamanlarda artan uyuşturucu madde kullanımına dikkat çekmek amacıyla ‘Maddeye değil, hayata bağlı kal’ adlı kampanya başlatıldı. Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, ‘Denizli Yeni Bir Sayfa Açıyor’ sloganıyla başlatılan kampanya hakkında bilgi vermek amacıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi. Toplantıya; Türk Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, TÜRKAV Denizli İl Başkanı Ahmet Akyol, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bürokrasiden Sorumlu Başkanı Serhat Çıralı, İHH Denizli Başkanı Hasan Ali Solak ve Türk Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mithat Aydın katıldı. Uyuşturucu bağımlılığını önlemek amacıyla çözüm önerilerinde bulunan Başkan Aydınlı; “Eski istişare sohbet kültürümüze lütfen geri dönelim. Mahallelerimizde, parklarımızda gençlerimizi gördüğümüzde onlarla sohbet edelim. Onlara insan aklının ne denli önemli olduğunu anlatalım. Muhtarlarımız bu tarz faaliyetlere öncülük etsinler. Diyanet İşleri Başkanlığımız en azından Denizli özelinde hutbelerini bu konuya ayırsın, ilk kez camiyle tanışan çocuklarımıza pedagoglardan alınan tavsiyelerle bu konulara değinilsin, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz gençlerimize spora Denizli de daha da bir şevkle davet etsin. Gerekirse şehrin önde gelenleriyle her hafta bir bürokratımızla siyasimizle birlikte spor etkinlikleri düzenleyelim. Sağlık kuruluşlarımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda bilgilendirici faaliyetlerini daha da arttırsın” diye konuştu.

“Uyuşturucu illetine geçit vermeyelim”

Pandemi nedeniyle maalesef AMATEM’in yatak kapasitesinin azaldığını belirten Başkan Aydınlı; “Bu konuda Denizli Valiliği ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü elbette ki gereken tedbiri alacaktır. Ancak bizler yine de ‘dost acı söyler’ diyerek kurumlarımızı uyarma görevimizi yerine getirelim. Denizli Ülkü Ocakları olarak bizler yarından tezi yok bir imza kampanyası başlatıyoruz amacımız şehrimizin tamamını bu konu hakkında duyarlı hale getirmektir. Sokak röportajlarıyla kısa filmlerle madde bağımlığına karşı çok geniş kapsamlı bir faaliyetin içerisine giriyoruz. Büyükşehir Belediyemizle görüşerek şehrimiz bağımlılıkla mücadele ediyor konulu bir resim yarışması düzenlemeyi planlıyoruz. Bizler sonra tüm şehrimizi madde bağımlılığıyla mücadele noktasında iş birliğinin içerisine sokabilirsek belirlenen gün ve saatte yeni bir sayfa açtığımızı göstermek adına Çınar Meydanı’nda gençlerimizle birlikte elimizde beyaz bayraklar üstümüze beyaz kıyafetlerle şehrimizi uyuşturucu batağına sokmak isteyenlere karşı dik duruşumuzu göstermek adına toplanmak istiyoruz. Biliyoruz ki yolumuz gerçekten uzun. Mücadele edeceğimiz birçok farklı alan var. Bugün bir milat olsun. Denizli halkının çabasıyla uyuşturucu illetine şehrimizde geçit vermeyelim, yarınlarımız olan gençlerimizi madde bağımlılığına kurban etmeyelim ”ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211