MADENCİLER VE MERMERCİLER İFTARDA BULUŞTU

MADENCİLER VE MERMERCİLER İFTARDA BULUŞTU

Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği iftar yemeği düzenledi. İftara; dernek üyeleri ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. 

Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği geleneksel olarak her sene Ramazan ayında düzenledikleri iftar programını bu yıl da gerçekleştirdi. Tavacı Recep Usta’da gerçekleştirilen iftara; Dernek Başkanı Serdar Sungur, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, derneğin yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Serdar Sungur; “Mutluyuz. Hep birlikteyiz. Hem sorunlarımızı konuşma fırsatı yakaladık hem de kendimizi anlattık. İftar programımızı geleneksel olarak mutlaka her Ramazan’da düzenliyoruz. Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı da şimdiden kutluyorum” dedi. 

“TRAVERTEN REZERVLERİNİN YÜZDE 70’İNDEN FAZLASI DENİZLİ’DE”
İftara katılan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu; “Mermerciler ilimiz için önemli sektörlerden biri. Özellikle traverten rezervleri noktasında Türkiye’nin yüzde 70’inden fazlası ilimizde. İlimizdeki mermer yatakları da kullanılıyor. Ben daha iyi kullanılabileceği kanaatindeyim. Büyük miktarda kütük olarak satıyorlar. Daha ince, katma değeri daha yüksek şekilde işleyerek satmak için çalışmalar yapıyorlar. Teknolojilerini yeniliyorlar. Biz de DENİB olarak sektör için daha fazla neler yapabileceğimizi bulmak, ilimize daha fazla katma değerli ihracat kazandırmak için işbirliği yapmaya karar verdik” diye konuştu. 

“RAMAZAN BAYRAMI ŞİMDİDEN KUTLU OLSUN”
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Alparslan ise şunları aktardı: “Mermercilerimiz ve madencilerimizle böyle bir programda buluşmak bizim için büyük bir mutluluk. Çok teşekkür ederim. Denizlimizin Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutluyorum.”

“MADEN ÜLKEMİZİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN”
“Maden konusunda Denizli ülkemizin önemli şehirlerinden biri” diyen Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, sözlerine şöyle devam etti: “Maden ülkemizin olmazsa olmazlarından. İşletmeci olmak kolay değil. Maden sektörü de kolay bir sektör değil. Allah herkesin yardımcısı olsun. Geçtiğimiz yıla göre değerlendirecek olursak; işlerimiz biraz zayıf. Ancak güne bakmak değil, uzun vadede değerlendirme yapmak gerekiyor. İnşaat sektöründe işlerimiz iyi diyelim iyi olsun. Çok şükür. Ben iyi olarak değerlendiriyorum. Sektör sektör de işler değişir. Şuan için gidişattan memnunuz.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER