MAHALLE MECLİSLERİ BÜYÜYOR

MAHALLE MECLİSLERİ BÜYÜYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından bir süre önce başlatılan ve şu ana kadar 15 mahallede kurulumu tamamlanan "Benim Mahallem" projesi kapsamında Aktepe Mahalle Meclisi kuruldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin hayata geçirdiği “Benim Mahallem” projesi büyüyerek devam ediyor. Mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi hedefiyle başlatılan proje kapsamında Aktepe Mahalle Meclisi de kuruldu. Aktepe Mahalle Meclisi'nin tanıtım toplantısına, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Aktepe Mahalle Muhtarı Şengül Sarıer ve vatandaşlar katıldı.

“MAHALLE KÜLTÜRÜNÜN YENİDEN OLUŞTURULMASINI İSTİYORUZ”
Projenin mahalle ölçeğinde yayılarak daha başarılı çalışmalar yapılmasına zemin hazırlayacağını kaydeden Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri Kent Konseyi’dir. Kent Konseyinin yaptığı etkinliklerden, eğitimlerden istifade etmenizi sağlamak için geldik. İstiyoruz ki, belirli periyotlarla toplantılar düzenleyelim. Bu toplantılarda 'Aktepe sakinleri için neler yapabiliriz' bunları konuşalım. Her şeyden öte unutulmaya yüz tutmuş olan mahalle kültürünün yeniden oluşturulmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER