MAHMUD GÜNGÖR ARTIK PROFESÖR

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) ‘Öğretim Üyesi’ kadrosu bulunan ve görevlendirmeyle Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin DESKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mahmud Göngör, profesör oldu.

MAHMUD GÜNGÖR ARTIK PROFESÖR

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) ‘Öğretim Üyesi’ kadrosu bulunan ve görevlendirmeyle Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin DESKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mahmud Göngör, profesör oldu ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından ‘Profesörlük Cübbesi’ giydirildi. Annesi Gülbeyaz Güngör’ün hayatını kaybetmesinin hemen ardından düzenlenen törenle profesörlük binişi giyen Prof. Dr. Mahmud Güngör,  buruk bir sevinç yaşadı.  Prof. Dr. Güngör; “Annemin vefatından sonra düzenlenen cüppe giyme töreni, buruk bir sevinç yarattı. Annem bugünleri göremedi. Bugünleri görseydi annem de çok sevinirdi. Çünkü annem başarılarımızla gurur duyardı” dedi.

Prof. Dr. Mahmud Güngör’ün Cübbe Giydirme Töreni, PAÜ’nün resmi sosyal medya hesabında da yer aldı. Twitter üzerinden yapılan duyuruda, “Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla profesörlüğe yükseltilen öğretim üyemiz ve Deski Genel Müdürü Sn. Mahmud Güngör’e binişini Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ takdim etti” denildi.

MUHAMMET KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner247

banner246