Mahmut Oğuz öğrencilerle kitap okudu

Geleceğimizin teminatı olan çocuklara kitapları sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak adına 9-15 Kasım tarihleri arasında her yıl “Dünya Çocuk Kitap Okuma” haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Saadet Erikoğlu İlkokulu öğrencileri ile birlikte bir araya geldi. Onlarla beraber kitap okudu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz bu haftanın önemine dikkat çekerek; “Eğitim ve öğretimin devam ettiği sürece bütün haftalar bizim için önemli. Böyle güzel bir günde, bir haftanın başlangıcında sizlerin öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bir basın kanalı ile değer vermeniz, onlarla birlikte olmanız bize ayrıca gurur veriyor. Milli eğitim müdürü olarak kurumum adına çok teşekkür ediyorum. Tabi bizim buradaki amacımız, çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak. Her yıl bizim çalışma takvimimizde sosyal etkinlikler programımız belli. Kasım Ayı’nın 2. Haftasında ‘Dünya Çocuk Kitap Okuma’ haftası olarak bizlerde okullarda kutluyoruz. Saadet Erikoğlu okulumuz diğer okullarımız gibi başarılı bir okulumuz. Bu vesile ile buradan bir mesaj vermek istiyoruz. 200 bin Denizli’deki öğrencimize, öğretmen arkadaşlarımızla birlikte yavrularımıza ne kadar fazla kitap okutabiliriz, onlara nasıl daha çok kitap sevgisi kazandırabiliriz düşüncesi içindeyiz her zaman. Denizli olarak bu konuda şanslıyız. Çok başarılı olduğumuzu iddia ediyoruz. Mutlaka eksikliklerimiz ve sıkıntılı olduğumuz durumlar var. İnsan hayatında bu durumlar olmazsa olmaz. Ama bizler bu zorlu süreçleri aşmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Olarak Mahmut Oğuz kitap okur mu sorumuza; “Mahmut Oğuz, kitap okur. Ama doğruyu söylemek gerekirse Atilla İlhan’ın Hangi Batı ve Beyaz Zambaklar Ülkesinde okuduğum en son iki kitap. Şu anda da elimde bir kitabım var. Onu okumaya çalışıyorum. Fırsat buldukça, çok nadir evde zaman geçirdiğim. Okuldan okula koşuyorum” diye yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER