Mahmutlu Mahallesi, sosyal tesisine kavuşuyor

Buldan’ın Pamukkale’ye açılan kapısı olan Mahmutlu Mahallesi’nde sosyal tesis çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Kral Yolu güzergahında bulunan mahallemizdeki atıl durumdaki okul binası ve bahçesini sosyal tesis olarak yeniden halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

‘Her Mahalleye Bir Sosyal Tesis’ sloganıyla yola çıkan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, proje kapsamında, ilçe merkezine en uzak mahallelerden biri olan Mahmutlu Mahallesi’nde de sosyal tesis inşaatının başladığını açıkladı. Mahmutlu Mahallesi’nde atıl durumdaki eski ilkokul binasının çatı tadilatı yapılarak, aşevi olarak yeniden hizmete gireceğini söyleyen Başkan Şevik, okul bahçesine de yarı kapalı çok amaçlı sosyal tesis yapılacağının müjdesini verdi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Uzun zamandan beri atıl durumdaki okul bahçesini ve binası sosyal tesis olarak değerlendirip, yeniden mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Önce okul bahçesinin çevre duvarlarını yeniledik. Okul binasının çatısını yeniliyoruz. Burası vatandaşlarımızın düğün, sünnet veya düğün yemeğini yapabilecekleri aşevi olarak değerlendireceğiz. Okul bahçesine de eğlencelerini yapılabilecekleri yarı kapalı çok amaçlı sosyal tesis yapılacak” dedi.

KRAL YOLU GÜZERGAHINDA

Buldan’ın Pamukkale’ye açılan kapısı olan Mahmutlu Mahallesi’nin tarihi ticaret yolu ‘Kral Yolu’ güzergahında bulunduğu da vurgulayan Başkan Şevik, “Sosyal tesis yalnızca düğün sünnet veya mevlit gibi merasimlerde kullanılmayacak. Vatandaşlarımız yerel ürünlerini burada pazarlayabilecek. Hem ilçe turizmine hem de kendi ekonomilerine katkı sağlayacaklar” diye konuştu.

7 MAHALLEDE SOSYAL TESİS İNŞAATI

Beyler, Körtepe, Kovanoluk, Kaşıkçı, Dımbazlar, Bozalan ve Mahmutlu Mahalleleri’nde sosyal tesis çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, şöyle devam etti: “Göreve geldiğimiz ilk yılımızda Güroluk ve Yenicekent Mahallelerimizin pazaryeri ve sosyal tesisini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şu anda 7 mahallemizde çalışmalar devam ediyor. Boğazçiftlik Mahallesi için yer tespitini yaptık ön çalışmalar sürüyor, en kısa zamanda inşaatına başlanılacak.”

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER