MAHŞER-İ CÜMBÜŞ EKİBİ İLE SÖYLEŞİ İZLEYENLERİ KAHKAHAYA BOĞDU

MAHŞER-İ CÜMBÜŞ EKİBİ İLE SÖYLEŞİ İZLEYENLERİ KAHKAHAYA BOĞDU

Pamukkale Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun düzenlediği 10’uncu Tiyatro Festivali kapsamında söyleşiye gelen Mahşer-i Cümbüş ekibi üniversiteli gençlerle buluştu. Tiyatroseverlerin ilgi gösterdiği söyleşide salon katılımcıların kahkahalarıyla inledi. 
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tiyatro Topluluğu, Tiyatro Festivali’nin bu yıl 10’uncusunu gerçekleştiriyor. Toplamda 13 oyunun hafta boyu izleyicilerle buluşturulacağı festival kapsamında; Mahşer-i Cümbüş ekibi ile söyleşi düzenlendi. Söyleşiye üniversite öğrencileri ve tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide ekiple keyifli bir sohbet gerçekleştirilirken katılımcıların kahkahaları salonu inletti. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşi öncesinde; Mahşer-i Cümbüş ekibi DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Uzun zamandır söyleşi yapmadıklarını belirten Ayça Işıldar Ak; “Bizim için genç seyirci çok önemli. Tekrar böyle bir fırsat yakalamış olmak bizleri mutlu etti. Yorgunuz ama onlar için direneceğiz” dedi. 

“ÖĞRENCİLERİN ENERJİSİ BİZE İYİ GELİYOR”
Yiğit Arı ise; “Tiyatro Festivali kapsamında Denizli’ye geldik. Söyleşimizi gerçekleştireceğiz. Akşam da oyunumuz olacak. Öğrencilerle bir araya gelmek bizim için çok keyifli. Onların enerjisi bize iyi geliyor” diye konuştu. 


“DENİZLİ’DE ÖNEMLİ BİR EŞİK ATLADIK, MAHŞER-İ CÜMBÜŞ OLDUK”
Denizli’ye ilk kez öğrenciyken geldiklerini söyleyen Ayhan Taş sözlerine şöyle devam etti: “Denizli’de 19’uncu Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali düzenlenmişti. Denizli’ye ilk kez bu nedenle gelmiştik.  Mahşer-i Cümbüş’ün ilk festivali buradaydı. Denizli’de çok önemli bir eşik atladıktan sonra Mahşer-i Cümbüş olduk. Oyunculuk yapmak isteyenler bol bol okuyup, izleyecekler ve pratik yapacaklar.”

“MAHŞER-İ CÜMBÜŞ OLARAK YENİ BİR PROJE İÇİN VAKİT VAR”
“Denizli bizim için önemli bir yer” diyen Burak Satıbol şunları aktardı: “Yıllar önce Denizli’de Amatör Tiyatro Festivali’ne katılmıştık. Mahşer-i Cümbüş’ün ilk turnelerinden biriydi. Mahşer-i Cümbüş’ün de 17’nci yılı. Mesleğin en keyifli yanlarından biri de; öğrencilere ulaşabilmek ve onlarla sohbet edebilmek. Oyunlarımızda seyirciyle etkileşim halinde gidiyor. Tüm Denizlililere de selam olsun. Ekip olarak oyunlarımız devam ediyor. Filmlerde de oynamaya devam ediyoruz. Mahşer-i Cümbüş’ün televizyonda yapacağı bir proje için daha vakit var.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER