MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI DENİZLİ ŞUBESİ 24 YAŞINDA

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi 24’üncü, Odanın ise 64’üncü kuruluş yıldönümünü geleneksel olarak düzenledikleri Oda Gecesi’nde kutladı. Gecede, meslekte 40 ve 25 yılını dolduran üyelere plaket verildi.

MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI DENİZLİ ŞUBESİ 24 YAŞINDA

Makine Mühendisleri Odası’nın 64’üncü, Denizli Şubesi’nin ise 24’üncü kuruluş yıldönümü Colossae Thermal Hotel’de düzenlenen Geleneksel Oda Buluşması’nda üyelerin yoğun katılımıyla kutlandı. Buluşmaya; İYİ Parti Denizli Milletvekili ve Makine Mühendisi Yasin Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, MMO Denizli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk ile çok sayıda makine mühendisi katıldı. Gecede üyelerine seslenen Şube Başkanı Prof. Dr. Öztürk; “Odamız gelişmiş, üretmiş, büyümüş ve güçlenmiştir.

Oda çalışmalarımızı üyelerimizden aldığımız güç ve destekle yürütmekteyiz. Toplumsal sorumluluğun bilinci, aklı, bilimi ve kamu çıkarını her zaman ön planda tutan şubemiz, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, oda çalışmalarını birlikte karar alma, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışıyla sürdürmektedir” dedi.  Gecede MMO Başkanı Yunus Yener’in mesajını TMMOB İKK Denizli Sekreteri Mehmet Sarıca okudu. Konuşmaların ardından meslekte 40 ve 25’inci yılını dolduran üyelere plaketleri verildi.

PLAKETLE ONURLANDIRILDILAR

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran üyelerin plaketle onurlandırıldığı tören, renkli görüntülere sahne oldu. Meslekte 40 yılını dolduran eski şube başkanlarından Şeref Hazer plaketini, evlilikte de birlikte 40 yılı geride bıraktıkları eşi Hatice Hazer’den aldı. Meslekte 25 yılını dolduran Prof. Dr. Cemal Meran’ın plaketini ise sınıf arkadaşı İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk verdi. Öztürk, “Cemal Meran ile sınıf arkadaşı idik. Ben çift dikiş gitmeseydim bugün bende 25’inci yıl plaketimi alacaktım. Ama iki yıl sonra bende alacağım” diyerek meslektaşına başarılar diledi. 24’üncü kuruluş yıldönümü pastasının kesilmesinin ardından davetliler, gece geç saatlere kadar eğlendi.

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER