MAKİNE SANAYİCİLERİ, MAKİNE İHTİSAS OSB İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Denizli’de kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden arsa talep eden makine imalatçıları ile Denizli Sanayi Odası ve Makina Sanayici ve İşadamları Derneği (MAKSİAD) tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

MAKİNE SANAYİCİLERİ, MAKİNE İHTİSAS OSB İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Denizli’de kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden arsa talep eden makine imalatçıları, Denizli Sanayi Odası ve Makina Sanayici ve İşadamları Derneği (MAKSİAD) tarafından ortaklaşa düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, makine ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması konusunda bugüne kadar büyük emeği geçen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de katıldı. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş amacı ilimizde dağınık halde bulunan makina ve makina aksamları imalatı yapan firmaların bir alanda belirli plan ve standartlar dahilinde yerleştirilmeleri ve belirli ihtiyaçlarını ortaklaşa giderebilmeleri adına kümelenmelerini sağlamaktır. İhtisas OSB’lerde bulunması gereken tüm sosyal tesislerin yanında, bir yaşam alanı olarak kurgulanan Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılması planlanan ortak kullanım alanları bölge içerisinde olacaktır. Mesela metal laboratuvarı, ortak kullanım atölyeleri, makine sektörü ile ilgili meslek lisesi, tedarikçiler için kiralık işyerleri gibi alanlar yer alacaktır” dedi.

“4 YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE TAMAMLANARAK SANAYİCİNİN HİZMETİNE SUNULMASI PLANLANMAKTADIR”
Başkan Keçeci, “Bölge sahası içinde toplam 2 milyon 580 bin 853,38 metrekarelik alanın 998 bin 982,64 metrekaresi şahıs arazisi, 1 milyon 346 bin 389,61 metrekaresi TOKİ arazisi, 235 bin 481,13 metrekaresi Hazine arazisidir. Brüt 2 milyon 580 bin 853,38 metrekarelik alandan yaklaşık net 1 milyon 200 bin metrekaresi kullanılabilir parsel çıkacağı tahmin edilmektedir. Arsa talep eden firmaların arsa bedellerini zamanında ödemeleri halinde; çalışmaların 4 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak sanayicinin hizmetine sunulması planlanmaktadır” şeklinde konuştu.

“ELİMDEN GELDİĞİNCE SİZLERE DESTEK OLACAĞIM"
Toplantıda, makine imalatı yapan sanayicilere seslenen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Organize sanayi bölgeleri demek; istihdam demektir. Yeni istihdam kapıları açmak için çalışmak da bizim görevimizdir. Bu OSB’nin kurulması için elimden geldiğince sizlere destek olacağım” diye konuştu. Toplantı, makine sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerin sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER