“Makinelerinizi imal etmeye talibiz”

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren tekstilcilerle bir araya gelen Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, MAKSİAD olarak tekstil sektörünün makinelerini imal etmek istediklerini söyledi.

Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB)işbirliğinde toplantı yapıldı. Denizli OSB Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya; MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Denizli OSB Başkanı Abdülkadir Uslu, Denizli OSB Genel Müdürü Ahmet Taş, tekstilciler ve MAKSİAD üyeleri katıldı. İthal edilen makinaları Denizli’ye imal edebileceklerini belirten MAKSİAD Başkanı Sarı, “Dış ülkelerden döviz vererek ithal ettiğimiz makineleri Denizli’de üretme kapasitemiz mevcuttur. Yurtdışındaki imalatçılarla bir farkımızı yoktur. Dövizin ülkemizde kalması, ekonomimize büyük katkısı olacaktır. Makinelerinizi imal etmeye talibiz” dedi.

“MAKİNELERİN ÜLKEMİZDE ÜRETİLMESİ İYİ OLACAKTIR”

Toplantıda konuşan DOSB Genel Müdürü Ahmet Taş, “Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan sanayicilerimizle sık sık bir araya gelerek talepler konusunda çalışma yapmalıyız. Elbette makinelerin ülkemizde üretilmesi iyi olacaktır” diye konuştu. DOSB Başkanı Abdülkadir Uslu ise, “Makine Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasıyla bu konuda ortak bir çalışma yapılması iyi olur. Üretilen makinelerin bakım desteği de böylelikle burada çözülmüş olur. İthal ettiğimiz makinelerin bakımı için de döviz ödememiş oluruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205