MAKSİAD ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

MAKSİAD ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

Denizli’de yaptığı çalışmalar ile makina sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlayan Denizli Makine Sanayicileri ve İşadamları Derneği  (MAKSİAD) yönetimi üyelerine iftar yemeği düzenledi.  Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in de katıldığı iftar yemeğinde çok sayıda sektör temsilcisi bir araya geldi. 

Açılış konuşmasını yapan Başkan Mehmet Sarı MAKSİAD, Denizli Makine Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yerli makine üreticisinin gelişmesine önem veren bir dernek olduğunu belirterek misyonumuz yerli makine üreticisinin küreselleşen yeni dünya düzeninde yerini almasını, dünya standartlarına uygun olarak diğer ülkelerin mallarıyla yarışacak nitelikte, dünya pazarında söz sahibi olabileceği üretimlerini desteklemektir. Bu yolda da önemli aşamalar kat ettik. Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesiyle Denizli’de makine sektörü parmakla gösterilecek bir sektör haline gelecektir” dedi. 


Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yaptığı konuşmada, “Dünya küresel bir pazar. Bir sanayici olarak, üretimin içinden gelen bir iş insanı olarak Denizli sanayicisinin dünya pazarında rekabet edebilmesi için her zaman üzerimize düşen görevi yapmak bizim temel görevimiz. Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Denizli için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne destek olmak ve beklentilerine cevap verebilmek için her zaman elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bu konuda sizlere destek olmaya da devam edeceğiz. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde ilk kazmayı vuracağız.  İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesiyle makine sektörlerimiz giderek büyüyecek ve ihracattaki payı daha da artacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER