MAKSİAD'DAN 'ZEYTİN DALI' LOKMASI

MAKSİAD'DAN 'ZEYTİN DALI' LOKMASI

Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler ve gaziler için kurban kesti, bin adet bayrak dağıttı ve lokma hayrında bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda 21’inci güne gelindi. Harekata Denizli’den destekler devam ediyor. Son olarak Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler ve gaziler için Organize Sanayi Cami’nde Cuma namazının ardından kurban kesti, bin adet bayrak dağıttı ve lokma hayrında bulundu. MAKSİAD’ın düzenlediği hayra; Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikler, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, MAKSİAD Kurucu Başkanı Faruk Alyaz ve vatandaşlar katıldı. MAKSİAD Kurucu Başkanı Faruk Alyaz; “Askerlerimiz ülkemizi nefsi müdafaa için savaş içerisine girdiler. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“TÜRK MİLLETİNİN DUASI KAHRAMANLARIMIZLA BERABERDİR”
MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı yaptığı açıklamada; “21.Gününde olan Afrin Harekatı’nı başarı ile yürüten Mehmetçiğimize buradan yani Denizlimiz’den selam olsun. Atalarımızın kurtuluş savaşında yaptığı gibi şimdi de Mehmetçiğimiz yedi düvele karşı savaşıyor. Bu kutsal savaşta bizlerde Kahraman askerlerimizin yanında ve arkasındayız. Sonuna kadar da arkasında durmaya devam edeceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu savaş öyle sıradan bir savaş değil. Ülkemizin güneyinde birkaç terör devletçikleri kurulmak isteniyor. Biz ülke olarak buna asla izin vermeyiz, vermemeliyiz. Sınırlarımızda tehdit oluşturacak tüm terör unsurlarına karşı 20 Ocakta başlayan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ başarı ile devam ediyor. Mehmetçiğimizin bu başarılı harekatına biz de Denizlili sanayiciler olarak destek veriyoruz. Bütün şehitlerimiz ve Afrin Harekatı’nda vatan için gözünü kırpmadan ölümün üstüne giden kahraman evlatlarımızı, kardeşlerimizi gönülden destekliyoruz. 80 Milyon Türk milletinin duası kahramanlarımızla beraberdir. İşte biz de o Yüce Milletin bir ferdi olarak Kahramanlarımıza dualar gönderiyoruz. Allah hepsini korusun” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYON KOÇ, ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN KURBAN EDİLDİ
MAKSİAD’ın düzenlediği hayırda ayrıca; Denizli'nin Çal ilçesinde, UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer alan ve 844 yıllık geleneğe sahip 'Sudan Koyun Geçirme Yarışması'nda birinci olan koç, şehitler ve gaziler için kurban edildi. MAKSİAD Başkanı Sarı; “Bugün burada şehitlerimiz için lokma hayrının yanında sembolikte olsa kahramanlarımıza bir koç kurban ettik. O kahramanlar ki vatani görevlerine giderken Peygamber Ocağı diye gönderdiğimiz kınalı koçlarımızın bu kutsal görevi de başarı ile tamamlayacaklarına bütün kalbimizle inanıyoruz” diye konuştu.

“MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise; “Ülkemizin huzuru için gerçekleşen bir operasyon. Terör koridorunun oluşturulmamasına yönelik devletimiz tarafından alınmış bir karar. Sivil toplum kuruluşlarının Zeytin Dalı Harekatı’nın destekçisi olduklarını düşünüyorum. Biz de yerel yönetici olarak sonuna kadar Mehmetçiğimizin yanındayız” dedi.

“MAKSİAD’A TEŞEKKÜR EDERİZ”
Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci de şunları aktardı: “Birlik ve beraberliğin anlamlı olduğu bir gün. Mehmetçiğimiz vatan için, bizler için başka ülkelerde savaşıyor. En azından onlarla birlikte olduğumuzu ve arkalarından hayır duası ettiğimizi bilmelerini isteriz. MAKSİAD’a da teşekkür ederiz.”

“BU İSLAM’IN SON ORDUSU”
Operasyonun Türkiye’de önemli bir gündem konusu olduğunu vurgulayan AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikler sözlerine şöyle devam etti: “Mehmetçiğimiz savaşırken bize destek olmaktan başka bir görev düşmez. Bu İslam’ın son ordusu. En büyük Türk ordusu. İnşallah askerimiz zaferlerle oradan çıkarlar. Allah yardımcıları olsun.” 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER