Matema’dan ‘kotunda iyilik var’ kampanyasına destek

Matema Eğitim Kurumları, Pamukkale Üniversitesi Geleneksel El Sanatları öğrencileri ve Forum Çamlık Alışveriş Merkezi ile el ele vererek başlattığı, ‘Kotunda İyilik Var’ kampanyasına destek verdi.

Matema’dan ‘kotunda iyilik var’ kampanyasına destek

Matema Eğitim Kurumları, sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çocukları gelecek hazırlamak üzere birçok konuda çalışma yürüten okul yönetimi, 14 - 27 Ekim tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Geleneksel El Sanatları öğrencileri ve Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nin el ele vererek başlattığı ‘Kotunda İyilik Var’ kampanyasına destek verdi. Öğrenciler dolaplarında bulunan ve kullanmadıkları kot pantolonlarını getirerek eğitimi katkıda bulundu.

ÇANTALAR KOLA, FİDANLAR TOPRAĞA

27 Ekim’de sona erecek olan kampanya sonrası 28 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında hazırlanan çantalar satışa sunulacak. Satılacak olan her çanta TEMA Vakfı’na bağışlanacak ve doğaya destek olunacak. TEMA Vakfı’na yapılacak olan bağış sonrası dönüşüm çantalar teslim edilecek ve her çantada TEMA Vakfı’na 20 ağaç bağışlanacak. Ayrıca dönüşüm çantalardan kalan pantolon paçaları da kalemliğe dönüştürülecek ve içleri kırtasiye malzemeleri doldurup dezavantajları okullara teslim edilerek, çocukların yüzleri güldürülecek.

“FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK”

Yapılan destek kampanyası hakkında konuşan Matema Eğitim Kurumları Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nurhan Çötel, “Çok güzel bir proje. Pamukkale Üniversitesi Geleneksel El Sanatları Bölümü ile Forum Çamlık’ın gerçekleştirdiği bir etkinlik. TEMA Vakfı’nın yararına ve dezavantajlı çocuklar için yapılan bir proje. Biz de okul olarak hem oluşturulacak olan orman için bir ağaç desteklemek hem de çocuklarımızda bir farkındalık oluşturmak istedik. Öğrenciler de çok mutlu oldular. Bu proje hepimizde farklı fikirler ortaya çıkardı. Açıkçası biz de evimizdeki bu değerlendirilebilecek ürünlerin farkında değildik. Çocuklarda bir anda ‘evimizde bunu yapabiliriz’ gibi düşüncelere sahip oldular. Özellikle burada yapılan çalışmaları görünce eminim ki ailelerine ‘biz de kottan bunu yapalım’ diyeceklerdir. Bu da bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER