‘Mavi Muğla’ için hummalı çalışma

Korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden itibaren alarm durumuna geçen Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlığı konusunda önlemler almaya devam ediyor.

‘Mavi Muğla’ için hummalı çalışma

Kontrollü normalleşme kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son değerlendirmede, turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında bulunan Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi ‘Mavi Muğla’ için yoğun mesai harcıyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülen dezenfeksiyon çalışmaları, salgının yayılımının önlenmesi bakımından büyük önem taşıyor. Muğla’nın 13 ilçesini kapsayacak şekilde devam eden dezenfeksiyon çalışmalarında, resmi binalar, kütüphaneler, halk sağlığı binaları, üniversiteler, spor tesisleri, camiler, eczaneler, okullar dezenfekte ediliyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi, 1 yıllık süreçte 2 bin 670 noktada dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya, billboardlar ile de vatandaşların alınan tedbirlere uyması için gerekli bildirimleri yapıyor.

“MAVİ'NİN ŞEHRİ MUĞLAMIZA MAVİ YAKIŞIR"

Muğla’nın mavi, yeşilin yanında sevgi, hoşgörü ve güler yüzlü insan yapısına sahip olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Salgın nedeni ile tüm dünya olduğu gibi ülkemiz, yaşadığımız şehirler de teyakkuz halinde. Bir yıldır mücadele ettiğimiz salgında bir kişinin bile mücadelesinin önemli olduğunu unutmadan hareket etmeli, bireysel, toplumsal tüm tedbirlere uymalıyız. Ülkemizde şehirlerimiz vaka sayılarına ve artışına göre çeşitli renklere ayrıldı. Muğlamızda turuncu renkli iller arasında. Sevgi, hoşgörü ve güler yüzlü, duyarlı hemşehrilerimizle Muğlamızı önce sarı sonra mavi yapmak istiyoruz. Çünkü Mavi’nin şehri Muğla’ya mavi yakışır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211