MEB ONAYLI FOTOĞRAFÇILIK KURSU SONA ERDİ

2017 Aralık ve 2018 Mayıs aylarını kapsayan dönemde 168 saatlik program kapsamında açtığı Fotoğrafçılık Kursu ile Denizli de ilk kez MEB onaylı Fotoğrafçılık Kursu belgesi veren Özel Orhun Kara Güzel Sanatlar Kurs Merkezi, ilk mezunlarını verdi.

MEB ONAYLI FOTOĞRAFÇILIK KURSU SONA ERDİ

Özel Orhun Kara Güzel Sanatlar Kurs Merkezi, ilk ‘Fotoğrafçılık Kursu’ mezunlarını verdi. Kursta teorik eğitim verenler arasında bulunan Fotoğrafçı Zeki Akakça, aynı zamanda kursa katılanlara alanda da uygulamalı eğitimler vererek teorik bilgilerin pekişmesine katkıda bulundu. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren merkez, 2017 Aralık ve 2018 Mayıs aylarını kapsayan dönemde 168 saatlik program kapsamında açtığı Fotoğrafçılık Kursu ile Denizli de ilk kez MEB onaylı Fotoğrafçılık Kursu belgesi veren özel kurum oldu.

“FOTOĞRAFI ÖĞRENMEK İSTEYENLERİ KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ”

Denizli’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluğunu yaşadıklarını Merkezin Müdürü ve Kurucusu Orhun Kara; “Merkezimiz başta Resim, Fotoğraf ve benzeri diğer sanat dallarında da kurslar açmaktadır. Fotoğrafçılık ilk kez gerçekleştirdiğimiz faaliyetimiz oldu. 15 kişi bu kursta teorik ve pratik eğitimlerini tamamladılar. Sonrasında sahada uzun süre uygulamalı eğitimler yaptılar.

Programın sonunda sınavlarda başarı gösterenler belge almaya hak kazandılar. Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT) mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği bu dönem ki çalışmamıza önümüzdeki zamanda da devam ettireceğiz. Bizim farklılığımız salonumuzun fiziki yeterliliği ve öğretmenlerimizin konuya hakim olması nedeniyle sıkılmadan ve verimli çalışmalar yapıyoruz. Fotoğrafa merakı olan ve MEB Onaylı Belge alarak fotoğrafı öğrenmek isteyenleri kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER