MEDENİ TOPALOĞLU AFRİN'DEN BİLDİRECEK

MEDENİ TOPALOĞLU AFRİN'DEN BİLDİRECEK

Yaklaşık 20 aydır İhlas Haber Ajansı Denizli Temsilciliği görevini yürüten Medeni Topaloğu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı operasyonunu takip etmek üzere bölgeye gidiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu devam ediyor. 2016 yılı Haziran Ayı’ndan bu yana İhlas Haber Ajansı Denizli Temsilciliği görevini yürüten Medeni Topaloğlu, operasyonu takip etmek üzere bölgeye gidecek. Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan 28 yaşındaki genç muhabir Topaloğlu, şunları söyledi: “2016’nın Haziran ayında Denizli’ye geldim. 20 aydır burada çalışıyorum ve çok keyifli zamanlar geçirdik. Bununla birlikte zor ve üzücü günlerde oldu ancak burada bulunmaktan hiç pişman olmadım. Denizli benim için iyi bir tecrübe oldu. Şimdide İhlas Haber Ajansı tarafından Hatay sınırında yer alan bölgede görevlendirildim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine karşı başlattığı operasyonu takip edeceğiz. Zorlu bir görev bizi bekliyor. Orada TSK’nın yaptığı operasyonu, başarılarını öncelikle Türkiye’ye sonra dünyaya duyurmaya çalışacağız.”

“HEDEFLERİMDEN BİR TANESİ SAVAŞ MUHABİRLİĞİ YAPMAKTI”
Bölgeye gönüllü olarak gittiğinin altını çizen Topaloğlu, “Sınırda zor şartlar altında görev yapan basın mensuplarının çektiği zorlukları görmemiş olabilirim. Ama mesleğe başladığımda da hedeflerimden bir tanesi savaş muhabirliği yapmaktı. Bütün alanlarda çalışmak istiyordum ancak en fazla ilgi duyduğum savaş muhabirliğiydi. Perde arkasında neler olduğunu, izleyicilere ve okuyuculara aktarmak istiyordum. Şu anda bir nevi hayalim gerçekleşmiş durumda. Hayallerime kavuştum. Şartlar çok zorlu ama isteyerek gidiyorum” dedi. Yaklaşık 10 gün bölgede görev yapacağını söyleyen Topaloğlu, “1Mart’ta da askere gideceğim” diye konuştu.  

CANSU KARACIK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER