Mehmet Ali Uyanık’tan eğitime ikinci protokol

Yaklaşık 2 yıl önce Merkezefendi İlçesi’ne yapılacak olan Anadolu Lisesi için arsasını satarak 1 milyon 700 bin Lira bağışlayan 86 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık, ‘Naile Mehmet Ali Uyanık Anaokulu’nun yapımı için 800 bin Liralık protokole imza attı.

Mehmet Ali Uyanık’tan eğitime ikinci protokol

Denizli’de yaşayan 84 yaşındaki çiftçi emeklisi Mehmet Ali Uyanık, 1955 yılında Başkarcı Mahallesi’nde aldığı 12 dönümlük tarlanın, yasa gereği arsa olarak kabul edilmesinin ardından 6 dönümünü sattı. Yaklaşık 2 yıl önce 6 dönümlük arsasını sattıktan sonra yıllardır kurduğu okul yaptırma hayalini gerçekleştiren Uyanık, yıllarca dişinden tırnağından arttırarak yaptığı birikimlerle aldığı arsanın satışından elde ettiği 1 milyon 700 bin TL’yi 24 derslik olarak yapılacak Anadolu Lisesi için törenle bağışladı. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi isminin verileceği lisede çok kısa bir zaman sonra ilk ders zili çalacak. Yaptırdığı lisede ilk ders zilinin çalması heyecanı içinde olan Hayırsever Uyanık, Vali Hasan Karahan ile aynı bölgeye 4 derslikli Naile Mehmet Ali Uyanık Anaokulu protokolüne imza attı. Protokol imza törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün ve Uyanık’ın torunları katıldı.

“ALLAHIM İMKÂNI OLAN HERKESE OKUL YAPTIRMAYI NASİP ETSİN”

Hayatı boyunca kurduğu en büyük hayallerine ulaşmanın mutluluğu içerisinde olan Uyanık, İmza törenindeki konuşmasında; “Allahım imkânı olan herkese okul yaptırmayı nasip etsin” dedi. Vali Karahan; “Mehmet Ali Uyanık Amcamızla bugün ikinci protokolümüze imza atıyoruz. Kendisi hayata atıldıktan sonra bir hayal kurmuş. Bu hayali ile eğitime ikinci bir değer ve can katıyor. Allah hayırlarını kabul etsin. Herkese Allah nasip etsin” dedi. Merkezefendi İlçesi Başkarcı Mahallesi’nde Hayırsever Mehmet Ali Uyanık tarafından Betonarme Karkası yaptırılacak olan anaokulu; özel projeli 4 derslik, yemekhane ve idari odalardan oluşacak. Okulun yapımı toplamda 800 Bin TL’ye mal olacak.

GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221