MEHMET ÇAKIR'IN FOTOĞRAFI ÇİN'DE ÖDÜL ALDI

MEHMET ÇAKIR'IN FOTOĞRAFI ÇİN'DE ÖDÜL ALDI

Denizli’nin yakından tanıdığı Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Çakır, 2012 yılında Pamukkale’de çektiği ‘Tırtıl’ isimli fotoğrafıyla katıldığı Çin’de düzenlenen HuangbaiMountain InternationalFotoğraf Yarışması’nda 3’üncülükelde etti.

Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Çakır, Çin’de 17 yıldır düzenlenen HuangbaiMountain InternationalFotoğraf Yarışması’na katıldı.  5 bin fotoğrafçı ve 60 bin fotoğrafın yer aldığı ve 4 kategoride düzenlenen yarışmada Çakır, doğa dalında 2012 yılında Pamukkale’de çektiği ‘Tırtıl’ isimli fotoğrafıyla dereceye girdi.

Yarışmada 3’üncü olan Çakır bronz madalyanın da sahibi oldu. Çakır’ın, ödül alan fotoğrafının da içinde bulunduğu 7 fotoğrafı Çin’de yapılacak olan sergide yer alacak. 45 yıldır fotoğraf sanatıyla uğraşan Çakır; “Pamukkale’de 2010 yılında başlayıp 2014 yılına kadar süren traverten çekimleri vardı. Her saatte bazı fotoğraflar çekilmez. Ben de o saate uygun olduğunu düşündüğüm doğa fotoğrafları çekiyordum. ‘Tırtıl’ Pamukkale’de çektiğim bir fotoğraf. Tırtılın bir daldan başka bir dala iniş halini yakaladım. 130’un üzerinde ödüllü fotoğrafım var. 3 binin üzerinde sergilemem var. Bundan sonraki hedefim; uzun, iyi, sağlıklı ve bol fotoğraflı yaşamak” dedi. 

 PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER