MEHMET SELÇUK'TAN TURAN ÖZDEMİR ANISINA SERGİ

MEHMET SELÇUK'TAN TURAN ÖZDEMİR ANISINA SERGİ

Denizlili karikatür sanatçısı Mehmet Selçuk, “Dondurmam Gaymak” filminin efsanevi oyuncusu, Muğlalı sinema ve tiyatro sanatçısı merhum Turan Özdemir anısına, Denizli Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde bir “karikatür, resim, fotoğraf ve grafik tasarım sergisi” açıyor.

Denizli Anadolu Lisesi resim öğretmeni, karikatürist Mehmet Selçuk, 15 Ocak 2018’de kalp krizi sonucu hayata veda eden; “Dondurmam Gaymak” filminin efsanevi oyuncusu, Muğlalı sinema ve tiyatro sanatçısı Turan Özdemir anısına, Denizli Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde18 Mayıs Cuma günü saat: 18:00’de karikatür, resim, fotoğraf ve grafik tasarım sergisi açacak.

Sergi açılışına Selçuk’un yazar-şair dostlarından Cezmi Ersöz ile fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ ve Dondurmam Gaymak filminin oyuncularından Komünist Mustafa lakaplı; gazeteci Nejat Altınsoy ile filmde bekçi Saadettin rolüyle ünlenen Sadettin Ünsal onur konuğu olarak katılacak. Bu arada merhum sanatçı Turan Özdemir’in ağabeyi Esat Özdemir ve oğlu Ozan Özdemir de açılışta hazır bulunacak. Denizli’deki açılışa, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün de katılması bekleniyor. 

Denizli’nin yakından tanıdığı ve Ali Marım’ın Belediye Başkanlığı döneminde bir süre Denizli Belediye Konservatuarı Müdürlüğü de yapan Turan Özdemir’in kendi sanat hayatına çok büyük katkıları olduğunu söyleyen Selçuk: “Turan abim hem hemşehrim, hem dostumdu. Lise yıllarında Yatağan’a geldiğinde ben ve şair dostum Erdem’i karşısına alıp sanat konuşurdu. Bugün biraz sanatla haşır-neşirliğim varsa Turan abimin emeği çok büyüktür. Denizli’ye tayinim çıktığında bugün çevremdeki dostlarımla tanışmama vesile olmuştur. Kendisine olan sevgi ve saygımı bir sergiyle göstermek istedim. Işıklar içinde uyusun güzel abim, ruhu şad olsun” dedi. 

18-24 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan sergide Selçuk’un 60 çalışması yer alacak.

 

YEŞİM AYDEMİR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER