“Mehmetçiğimizle omuz omuzayız”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Fırat’ın doğusuna yapılması planlanan ‘Barış Pınarı Harekâtı’ ile ilgili basın açıklaması yapan Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, “Türk milleti ve Vatan Partisi olarak, her cephede üstün yetenekli komutanlarımızla ve kahraman Mehmetçiğimizle yürek yüreğe, omuz omuzayız” dedi.

“Mehmetçiğimizle omuz omuzayız”

Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, Fırat’ın doğusuna yönelik yapılması beklenen ‘Barış Pınarı Harekâtı’ ile ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Kasapoğlu; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın Doğusundaki askerî harekâtının başlamak üzere olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Türk milleti ve Vatan Partisi olarak, her cephede üstün yetenekli komutanlarımızla ve kahraman Mehmetçiğimizle yürek yüreğe, omuz omuzayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin PKK terör örgütünü hendeklere gömme, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekâtı’nda da görevini zaferle tamamlayacağı konusunda güvenimiz tamdır. FETÖ gladyosunun temizlenmesiyle savaş yeteneği daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/YPG/PYD/SDG terör örgütlerini temizleyerek; ABD ve İsrail’in İkinci İsrail planlarını bozguna uğratacak, Türkiyemizin güvenliğinin ötesinde Batı Asya’da barış huzurun sağlanmasına tarihî katkıda bulunacaktır. İç cephede ve dış cephede bütün milletimizin birliğini, ordu ile milletimiz arasındaki birliği ve dostlarımızla Türkiye arasındaki birliği pekiştirmek, günün millî görevidir. Vatan Partisi olarak, vatan savaşına karşı her tür bozgunculuğun ve kirli propagandanın kararlı olarak karşısındayız. Bütün milletimizi bozgunculuğa karşı uyanık olmaya ve kararlı duruşa çağırıyoruz.

Barış Pınarı Harekâtı’nın en az kayıpla, en düşük maliyetle, en hızlı sonuca ulaşması için, Batı Asya’daki dostlarımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile işbirliği yapılarak yürütülmesi, hiç kuşkusuz millî hedeflerimize ulaşmanın ve devlet aklının gereğidir. Vatan Partisi, bu konuda da sorumluluğunun bilincindedir ve üzerine düşen görevleri yerine getirecektir. Türkiye’nin bu harekâtı yalnız kendi güvenliği için değil, aynı zamanda Batı Asya’da güvenlik ve dünya barışı içindir. Türkiye’nin bu harekâtı, geniş çaplı savaşları önleyecek bir insanlık değeri taşımaktadır. Vatan Partisi olarak Batı Asya ve Asya devletleri başta olmak üzere bütün dünya ülkelerini, Türkiye’nin emperyalizme karşı bütün insanlık için büyük fedakârlıklarla yürüttüğü bu mücadeleyi desteklemeye çağırıyoruz. Türkiyemizin toprak bütünlüğü ve güvenliği için yapılacak olan Barış Pınarı Harekâtı’nda Vatan Partisi olarak, bugüne kadar olduğu gibi üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirme kararındayız. Kahraman ordumuzun bahtı açık, kılıcı keskin olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER