MELEK PASTANESİ, NOSTALJİ KOKUYOR

1955’ten bu yana hizmet veren ve Denizli’nin en eski pastanesi olan Melek Pastanesi’nde şehrin yaklaşık 83 yıllık geçmişini hatırlatan yaklaşık 35 fotoğraf sergileniyor. Müşteriler pastanenin lezzetlerini tadarken, nostaljik anlar da yaşıyor.

Denizli’nin en eski pastanesi olan ve 1955’ten bu yana birbirinden özel lezzetlerle vatandaşları buluşturan Melek Pastanesi, restore edildi. 1998 yılından bu yana pastanede, Denizli’nin yaklaşık 83 yıllık geçmişi müşterilere sergileniyor.  Pastaneye gelen müşteriler hem lezzetlerin tadını çıkarıyor hem de nostalji kokan yaklaşık 35 fotoğrafı inceliyor. Fotoğraflar gençler tarafından da yoğun ilgi görüyor.

“EN ESKİ FOTOĞRAF 1935 YILINA AİT”
Pastanenin restore edildiğini ancak fotoğrafların korunduğunu belirten Melek Pastanesi Satış Müdürü Serkan Uyumaz; “1998 yılından bu yana pastanemizde fotoğrafları sergiliyoruz. En eski fotoğraf 1935 yılına ait. Fotoğraflar hem yeni kuşağın hem de eski kuşakların ilgisini çekiyor. Özellikle genç nesil fotoğrafları görünce şaşırıyor” dedi.

“DAMAK ZEVKİMİZE OLDUKÇA GÜVENİYORUZ”
Restorasyon kapsamında ürünlerini de değiştirdiklerini belirten Uyumaz; “Bizim için en önemli şey lezzettir. Müşterilerimizin mutluluğunu önemsiyoruz. Denizli’nin en eski pastanesi olduğumuz için damak zevkimize de oldukça güveniyoruz. Özellikle yaş pasta ve baklava konusunda iddialıyız. Vatandaşlar gönül rahatlığıyla pastanemizi tercih edebilirler” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER