MELİKE BASMACI HALK ARENASI'NDA COŞTU

MELİKE BASMACI HALK ARENASI'NDA COŞTU

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı Uğur Dündar’ın Sunduğu Halk Arenası Programına konuk oldu.  Halk TV’nin “Halk Arenası” programında konuşan Melike Basmacı açığa alınan belediye başkanları ve muhalif parti başkanlarının açığa alınma uygulamalarını değerlendirdi. Basmacı, “İktidar partisi kendi belediye başkanlarının günahlarını örtmek için, CHP’li belediye başkanlarını suçluyor ve hedef haline getiriyor” dedi.

'Halk Arenası' bu hafta UNESCO’nun dünya mirası listesine aldığı Bergama’ya konuk oldu. CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ve Gazeteci Mustafa HOŞ’un konuk olduğu programın diğer konuğu ise CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı idi. CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı Uğur Dündar’ın Sunduğu Halk Arenası Programına konuk oldu.  Halk TV’nin “Halk Arenası” programında konuşan Melike Basmacı açığa alınan belediye başkanları ve muhalif parti başkanlarının açığa alınma uygulamalarını değerlendirdi. Basmacı, “İktidar partisi kendi belediye başkanlarının günahlarını örtmek için, CHP’li belediye başkanlarını suçluyor ve hedef haline getiriyor” dedi.

BASMACI; “ONLARA GÖRE; AK PARTİ’DE HİÇ FETÖ’CÜ YOK”
Bergama’dan gerçekleştirilen Halk TV’nin Uğur Dündar ile Halk Arenası programının konuklarının biri de CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı oldu. CHP'li belediyelere yapılan operasyonların nedenlerini anlatan Basmacı, AK Parti'nin kendi belediyelerinin yaptıklarının üzerini örtmek için CHP'li belediyelere operasyon yaptığını belirtti. Basmacı; “Ülkenin içinde bulunduğu duruma bakarsak; her şeyi  ithal edilen, gitmediği hastanenin, köprünün parasını ödeyen, alınan rüşvetleri ödeyecek kadar bonkör cumhuriyetçilere selam olsun. Bugün belki belediye başkanları görevden alınıyor ama nelerin üstünü kapatmak için alınıyorlar, ona bakmak lazım. Tüm Türkiye bizden bahsediyor ama nasıl bahsediyor? Maalesef bugün tüm dünyada rüşvetle anılıyoruz. Demokratik olmayan;  gazetecilerin, milletvekillerin içeride olduğu, kimsenin başını kaldıramadığı, kaldırdığında FETÖ’cü gibi  ifadelerle adlandırıldığı bir süreçteyiz.  O kadar enteresan ki  AK Parti’de de hiç FETÖ’cü yok. Bütün FETÖ’cüler, PKK’lılar DEAŞ’lılar hepsi Cumhuriyet Halk Partisi’nde! Buna kim inanır” dedi.

“ŞU ANDA HER ŞEYİMİZ İTHAL”
Melike Basmacı programda ayrıca; “Anne olarak kaygılıyım, evladımın geleceğinin satıldığını düşünüyorum. Ne demiş Atatürk; ‘Üretmeyen toplumlar başka toplumların kölesi olmaya mahkumdur.’ Şu anda her şeyimizi ithal ediyoruz.  Sağlığımızı yitiriyoruz. Bizi düşürmek istedikleri durum da tam olarak bu… Biz üretmekten, tarımdan, sanayiden vazgeçersek başka ülkelerin de kölesi olacağız. Bu noktada biraz daha asılıp, sesimizi yükseltip herkese Cumhuriyet değerlerini aktarmalıyız” dedi.

“HEPİMİZİN  ALNI AK”
Melike Basmacı, konuşmasına şu cümlelerle devam etti: “Kendi limanlarımızı özelleştirip satarken; kara para aklanan bir liman olan Cubiti’ye neden liman açıyoruz. Demek ki yüksek sesle bizim başkanlarımızı malzeme ederek, arkada bir işler yapılıyor ve açıklamalar gerçekleştiriliyor. Belediye başkanlarımızın adil bir şekilde denetlemesine açığız. Alnımız ak, ama nedense; ne hikmetse Türkiye de hiçbir AK Partili belediye araştırılmıyor, milletvekillerine soru sorulmuyor, bakanlara bişe sorulmuyor. Mesele Cumhuriyet Halk Partisi ise Cumhuriyetse ve değerleri ise; Mustafa Kemal Atatürk  ise işler değişiyor.”

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER